PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek nieruchomości wakacyjnych kusi inwestorów. Holiday Investment zacznie od inwestycji za 80 mln zł

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 lip 2017 10:15

Rynek nieruchomości wakacyjnych kusi inwestorów. Holiday Investment zacznie od inwestycji za 80 mln zł Joanna Posłowska, członek zarządu Holiday Investment, przedstawicielka Dwell Well Development, fot. mat. inwestora

Kristensen Group i Dwell Well Development połączyły siły, by wspólnie realizować nową inwestycję na rynku apartamentów wakacyjnych. W Krynicy-Zdrój powstanie Park Jaworzyna. Powołana w tym celu spółka Holiday Investment będzie działała w formule joint venture.

REKLAMA

Kristensen Group i Dwell Well Development, które jest częścią Fundamental Group, są równorzędnymi partnerami kapitałowymi i merytorycznymi.

– Mamy niezbędne doświadczenie w segmencie nieruchomości wakacyjnych. Nasz partner zaś jako generalny wykonawca zrealizował wiele nowatorskich i skomplikowanych inwestycji. Spółka Fundamental Group posiada ponadto projekty deweloperskie w budownictwie mieszkaniowym – mówi John Kristensen, członek zarządu Holiday Investment, reprezentujący w nowej spółce Kristensen Group.

Dokładnie tak będzie wyglądał podział obowiązków – Kristensen Group odpowiada za cały proces deweloperski, sprzedaż i komunikację projektu Park Jaworzyna. Natomiast głównym wykonawcą będzie Fundamental Group, który również będzie prowadził sprawy księgowe i administracyjne.

– Mamy podobne myślenie biznesowe. Łączy nas troska o przestrzeń, mocne poczucie odpowiedzialności za to, co wybudujemy, dbanie o zrównoważony rozwój miejsc. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w partnerstwie możemy zrealizować większą inwestycję – dodaje Joanna Posłowska, członek zarządu Holiday Investment, przedstawicielka Dwell Well Development.

Park Jaworzyna– nowa inwestycja

Partnerzy nabyli już działkę wielkości ponad 6 ha przy ul. Czarny Potok w Krynicy-Zdrój. – Mamy najpiękniejszą działkę w Krynicy-Zdrój, położoną na stoku, blisko infrastruktury narciarskiej, w sąsiedztwie parku krajobrazowego i z widokiem na masyw Jaworzyny – mówi Jacek Twardowski, który będzie odpowiedzialny z ramienia Kristensen Group za sprzedaż.

Holiday Investment zamierza postawić tam ok. 130 lokali skupionych w kilku budynkach. Wstępne analizy pokazują, że wartość inwestycji szacowana jest na ok. 80 mln PLN. Proces przygotowawczy do rozpoczęcia inwestycji rozłożony jest na 2 lata.

Kristensen Group specjalizuje się w nieruchomościach wakacyjnych. Firma ma duńskie korzenie, w Europie działa od ponad pół wieku. Na polski rynek weszła na początku lat 2000 i zadebiutowała dużym kompleksem nadmorskich apartamentów Baltic Park w Świnoujściu. Od tego czasu zrealizowała również inwestycje w górskich kurortach: Karpaczu – Apartamenty pod Śnieżką, w Wiśle – Apartamenty Bukowa Góra (dwa budynki), a także na Mazurach – Osadę Zamkową w Pasymiu. Deweloper łącznie wybudował blisko 500 apartamentów. W 2018 r. rozpocznie budowę kolejnej inwestycji w Karpaczu – Active Village, gdzie powstanie 59 domów górskich, a w każdym z nich po 2 apartamenty.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA