PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek turystyki medycznej kwitnie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lip 2016 10:15

Rynek turystyki medycznej kwitnie Fot. Fotolia

Z roku na rok rynek turystyki medycznej rośnie coraz szybciej. Według najnowszych danych już dziś wartość globalnego sektora wynosi prawie 440 mld dolarów, a w ciągu następnych 10 lat będzie zwiększać się - uwaga - aż o 25 proc. rocznie!

REKLAMA

Jak wynika z najnowszego raportu Visa, coraz więcej osób wyjeżdża poza granice swojego kraju w celach medycznych. W 2026 roku prawdopodobnie dokona tego nawet 4 proc. populacji.

Granice przestają mieć znaczenie. Turyści medyczni szczególnie często wybierają takie kraje, jak: Kanada, Wielka Brytania, Izrael, Singapur czy Indie. To miejsca, w których opieka zdrowotna stoi na wysokim poziomie. Kolejne interesujące lokalizacje to m.in.: Niemcy, Francja, Południowa Korea, Włochy czy Kolumbia.

Jak na tym tle radzi sobie Polska? Według aktualnego raportu MTI nasz kraj został oceniony w trzech kategoriach. W pierwszej opisanej jako "czynnik lokalizacji" zajmujemy aż 13. miejsce na świecie. Wpływa na to dobre położenie geograficzne oraz dobre warunki ekonomiczne. Niestety, w innych kategoriach wypadamy średnio. Jeśli chodzi o kondycję branży medycznej i turystycznej, plasujemy się na 29. miejscu (głównie ze względu na małą rozpoznawalność polskich firm i ich oferty), a w przypadku jakości usług na 27. miejscu.

MTI radzi, by Polacy skoncentrowali się na lepszej promocji swojego kraju i na budowie reputacji. Jednym ze scenariuszy jest podjęcie bliższej współpracy z sąsiadami, szczególnie z Niemcami. Naszą przewagą może być brak euro, co pozytywnie wpływa na niższe ceny usług. To może przyciągnąć turystów z Europy Zachodniej.

Czy warto? Zdaniem MTI tak. Średnia wieku na świecie nieustannie wzrasta, a bogate społeczeństwa zachodnie się starzeją. To powoduje, że będą potrzebowali coraz to nowych usług. Skorzystać mogą na tym nie tylko szpitale czy kliniki, ale np. hotele współpracujące z takimi ośrodkami lub oferujące własne zabiegi medyczne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA