PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rząd powalczy o Expo 2022

  • Autor: PAP
  • 06 kwi 2017 07:06

Rząd powalczy o Expo 2022

Wszystkie władze państwowe, jak i władze lokalne są zdeterminowane, by walczyć o EXPO 2022 - mówił w Łodzi wicepremier, minister kultury Piotr Gliński na wspólnej konferencji prasowej z przedstawicielami misji weryfikującej kandydaturę miasta do organizacji tzw. małego EXPO 2022.

REKLAMA

W środę Gliński wraz z członkami misji ewaluacyjnej Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE), m.in. sekretarzem Biura Vincente Loscertalesem oraz prezydentem BIE Steenem Christensenem, a także dziennikarzami przyjechał pociągiem z Warszawy do Łodzi. Przedstawiciele BIE wraz z ministrem kultury i prezydent Łodzi Hanną Zdanowską zwiedzili zrewitalizowaną elektrociepłownię EC1, w której powstały: najnowocześniejsze w Polsce planetarium oraz Narodowe Centrum Kultury Filmowej.

Elektrociepłownia EC1 znajduje się na terenie Nowego Centrum Łodzi (NCŁ), które zostało wyznaczone jako miejsce wystawy.

"W ciągu ostatnich dni odbyliśmy wraz z misją szereg spotkań i, co warto podkreślić, misja została przyjęta zarówno przez panią premier Beatę Szydło, jak i przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Będzie także przyjęta w piątek, w ostatnim dniu naszej wizyty, gdy wróci do Warszawy, przez prezydenta Andrzeja Dudę" - powiedział minister kultury.

Jak zaznaczył, jest bardzo zadowolony z tych spotkań, bo one potwierdzają wspólną mobilizację i zdecydowanie, w kwestiach organizacji. "Jesteśmy zdeterminowani - wszystkie władze państwowe, jak i władze lokalne - żeby walczyć o Expo. Wielokrotnie mówiliśmy, że jest to wielka szansa rozwojowa, jest to piękna impreza, która jednoczy w sobie bardzo wiele wymiarów - od gospodarczego po kulturalny" - podkreślił Gliński.

"Misja zapoznaje się także z merytorycznym programem przygotowywanej w Polsce wystawy, z biznesplanem tej imprezy, co jest bardzo istotne/ Przypominam, że pełnomocnikiem rządu polskiego do spraw EXPO jest wiceminister rozwoju pan Jerzy Kwieciński. A więc to ministerstwo, które w największym stopniu decyduje o inwestycjach w Polsce, jest także zaangażowane w proces organizacji i jest to kooperacja najważniejszych podmiotów od których zależy powodzenie tego rodzaju przedsięwzięcia" - zwrócił uwagę minister kultury.

Gliński podkreślił, że rząd polski "bardzo jasno pokazuje, że jest gotowy do organizacji EXPO, że podziały polityczne nie odgrywają tu żadnej roli". "Pracujemy wspólnie wszyscy - władze centralne, władze regionalne, władze lokalne, obywatele miasta Łodzi i nie tylko (...) Wszystkim nam wspólnie zależy na tym, żeby zorganizować wspaniałą wystawę EXPO 2022 w Łodzi, wystawę, która będzie miała znaczenie dla Łodzi, dla regionu, dla całej Polski, ale także dla naszej części Europy" - przekonywał. "Nigdy EXPO nie było organizowane w Europie Centralno-Wschodniej - jest to wielka szansa i my ją wykorzystamy" - zaznaczył Gliński.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA