PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sakana negocjuje finansowanie inwestycji hotelarskiej

  • www.portalspozywczy.pl
  • 07 mar 2014 14:38

Spółka Sakana SA, operator sieci restauracji sushi, planuje nową inwestycję. Jest nią budowa ośrodka wypoczynkowego. Budżet projektu wynosi ponad 5 mln zł.

REKLAMA

Przeprowadzenie inwestycji wsparte jest umową dotacyjną z dofinansowaniem w kwocie 1,99 mln zł w ramach programu „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013; Osi Priorytetowej III. Rozwój turystyki i kultury Działania 3.2 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej Poddziałania 3.2.2 Małe i Średnie Przedsiębiorstwa".

Jak podaje spółka, prace przygotowawcze projektowe jak również koszty operacyjne związane z planowanym przedsięwzięciem pokrywane są z bieżących wpływów spółki, nie stanowią kosztów kwalifikowanych i nie są objęte w ramach umowy dofinasowaniem. Wydatki te mają wpływ na bieżące jak również przyszłe wyniki finansowe spółki. Umowa unijna nakłada na spółkę sztywny harmonogram realizacji
inwestycji z przewidywaną datą zakończenia na koniec czerwca 2015.

W opinii zarządu realizacja przedmiotowej inwestycji zgodnie z harmonogramem unijnym i przy wykorzystaniu środków pochodzących z wskazanej powyżej dotacji uzależniona jest od pozyskania finansowania w postaci kredytu inwestycyjnego przeznaczonego na zakup działki oraz sfinansowanie całego procesu budowy.

Obecnie spółka znajduje się w końcowym stadium rozmów i negocjacji z podmiotami zainteresowanymi udzieleniem finansowania.

Poszerzenie działalności i zaangażowanie spółki w segment taniej turystyki campingowej o podwyższonym standardzie tzw "glamping" stanowi realizację strategii dywersyfikacji działalności. W oparciu o badania oraz tendencje rynkowe na świecie, które szybko przekładają się na polski rynek wskazany sektor turystyki w opinii zarządu będzie wykazywał duży potencjał wzrostu w kolejnych latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA