PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sala Kongresowa wchodzi w XXI wiek

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 kwi 2015 07:39

Sala Kongresowa wchodzi w XXI wiek Renata Kaznowska, prezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki

W Pałacu Kultury trwa remont Sali Kongresowej. O pierwszej tak kompleksowej modernizacji obiektu od czasów jego powstania w 1955 roku rozmawiamy z Renatą Kaznowską, prezesem zarządu Pałacu Kultury i Nauki.

REKLAMA

W tym roku Pałac Kultury i Nauki obchodzi 60-lecie. Obiekt stał się już zabytkiem. Wiadomo, że Sala Kongresowa nie zmieni wyglądu. Na czym więc polegać ma jej  remont?

Prace modernizacyjne prowadzone są wyłącznie w obszarze estrady oraz widowni i są związane z dostosowaniem tego miejsca do standardów współczesnych sal widowiskowych. Unowocześnimy także system bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektu. Wymaga to działania w obrębie wszystkich znajdujących się tam instalacji: elektrycznych, elektroakustycznych, sanitarnych, wentylacyjnych, czy urządzeń technologicznych estrady i widowni.

Zdemontowane zostaną fotele na widowni Sali Kongresowej, a ich wymiana objęta będzie oddzielnym zamówieniem w roku 2016. W ramach tego projektu zostaną odrestaurowane także zabytkowe kryształowe żyrandole na widowni oraz siedziska – ławy bankietowe.

Całość prac prowadzona jest pod nadzorem konserwatorskim, bowiem Pałac Kultury i Nauki od 2007 roku jest wpisany do rejestru zabytków. W rezultacie obiekt zostanie dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, przy zachowaniu jego pierwotnego charakteru i walorów historycznych.

Jak długo potrwają prace i jaki będzie ich koszt?

Prace objęte przetargiem zostały wycenione na 40 mln zł. Generalnym wykonawcą jest konsorcjum Mermaid. Zgodnie z planem, remont potrwa do początku roku 2017, zatem prawdopodobnie w drugiej połowie 2017 roku odbędą się już pierwsze imprezy.

Patrząc na ostatnie lata, w Sali Kongresowej organizowanych jest rocznie ok. 100 imprez. W większości to wydarzenia trwające kilka dni, konferencje, kongresy, targi, wystawy. Sala Kongresowa gości także wydarzenia kulturalne i rozrywkowe: oficjalne gale, pokazy mody, czy imprezy teatralne. W ostatnich latach gościliśmy m.in. sesje Światowego Szczytu Klimatycznego COP 19, Światowy Szczyt Noblistów, a także losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Dziękujemy za rozmowę

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA