PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sala Kongresowa wchodzi w XXI wiek

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 kwi 2015 07:39

Sala Kongresowa wchodzi w XXI wiek Renata Kaznowska, prezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki

W Pałacu Kultury trwa remont Sali Kongresowej. O pierwszej tak kompleksowej modernizacji obiektu od czasów jego powstania w 1955 roku rozmawiamy z Renatą Kaznowską, prezesem zarządu Pałacu Kultury i Nauki.

REKLAMA

W tym roku Pałac Kultury i Nauki obchodzi 60-lecie. Obiekt stał się już zabytkiem. Wiadomo, że Sala Kongresowa nie zmieni wyglądu. Na czym więc polegać ma jej  remont?

Prace modernizacyjne prowadzone są wyłącznie w obszarze estrady oraz widowni i są związane z dostosowaniem tego miejsca do standardów współczesnych sal widowiskowych. Unowocześnimy także system bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektu. Wymaga to działania w obrębie wszystkich znajdujących się tam instalacji: elektrycznych, elektroakustycznych, sanitarnych, wentylacyjnych, czy urządzeń technologicznych estrady i widowni.

Zdemontowane zostaną fotele na widowni Sali Kongresowej, a ich wymiana objęta będzie oddzielnym zamówieniem w roku 2016. W ramach tego projektu zostaną odrestaurowane także zabytkowe kryształowe żyrandole na widowni oraz siedziska – ławy bankietowe.

Całość prac prowadzona jest pod nadzorem konserwatorskim, bowiem Pałac Kultury i Nauki od 2007 roku jest wpisany do rejestru zabytków. W rezultacie obiekt zostanie dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, przy zachowaniu jego pierwotnego charakteru i walorów historycznych.

Jak długo potrwają prace i jaki będzie ich koszt?

Prace objęte przetargiem zostały wycenione na 40 mln zł. Generalnym wykonawcą jest konsorcjum Mermaid. Zgodnie z planem, remont potrwa do początku roku 2017, zatem prawdopodobnie w drugiej połowie 2017 roku odbędą się już pierwsze imprezy.

Patrząc na ostatnie lata, w Sali Kongresowej organizowanych jest rocznie ok. 100 imprez. W większości to wydarzenia trwające kilka dni, konferencje, kongresy, targi, wystawy. Sala Kongresowa gości także wydarzenia kulturalne i rozrywkowe: oficjalne gale, pokazy mody, czy imprezy teatralne. W ostatnich latach gościliśmy m.in. sesje Światowego Szczytu Klimatycznego COP 19, Światowy Szczyt Noblistów, a także losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Dziękujemy za rozmowę

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA