PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Samorząd złożył wniosek o przejęcie Uzdrowiska Horyniec

  • Autor: PAP
  • 24 cze 2013 10:27

Samorząd województwa podkarpackiego złożył wniosek do Ministerstwa Skarbu Państwa o komunalizację Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Samorząd od stycznia br. jest już właścicielem Uzdrowiska Rymanów w Rymanowie Zdroju.

REKLAMA

Jak poinformował PAP Daniel Kozik z biura prasowego urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, teraz przygotowywany będzie pięcioletni plan rozwoju uzdrowiska, który także zostanie przesłany do MSP. "Obecnie czekamy na udostępnienie nam przez resort dokumentacji ekonomiczno-finansowej spółki. Na jej podstawie przygotowany będzie w urzędzie marszałkowskim plan rozwoju uzdrowiska" - dodał.

Komunalizacja uzdrowiska w Horyńcu jest możliwa, ponieważ proces prywatyzacyjny, jaki był prowadzony przez MSP zakończył się bez rozstrzygnięcia. Resort ogłosił na początku maja, że prowadzone od kilku miesięcy negocjacje równoległe z dwoma podmiotami nie przyniosły rezultatu.

Jak poinformował PAP Wojciech Konefał z biura prasowego MSP, decyzja o przejęciu przez samorząd uzdrowiska zapadnie po analizie planu rozwoju spółki, który przedstawi samorząd.

Podkreślił, że decyzja ministra skarbu państwa o komunalizacji ma charakter fakultatywny i jest podejmowana z uwzględnieniem całokształtu czynników związanych ze spółką, regionem, jak i polityką przekształceń własnościowych.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób.

Jak wynika z danych MSP dotychczas skomunalizowanych zostało siedem uzdrowisk w kraju: trzy w 2012 r. i cztery w 2013 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA