PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Samorząd złożył wniosek o przejęcie Uzdrowiska Horyniec

  • Autor: PAP
  • 24 cze 2013 10:27

Samorząd województwa podkarpackiego złożył wniosek do Ministerstwa Skarbu Państwa o komunalizację Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Samorząd od stycznia br. jest już właścicielem Uzdrowiska Rymanów w Rymanowie Zdroju.

REKLAMA

Jak poinformował PAP Daniel Kozik z biura prasowego urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, teraz przygotowywany będzie pięcioletni plan rozwoju uzdrowiska, który także zostanie przesłany do MSP. "Obecnie czekamy na udostępnienie nam przez resort dokumentacji ekonomiczno-finansowej spółki. Na jej podstawie przygotowany będzie w urzędzie marszałkowskim plan rozwoju uzdrowiska" - dodał.

Komunalizacja uzdrowiska w Horyńcu jest możliwa, ponieważ proces prywatyzacyjny, jaki był prowadzony przez MSP zakończył się bez rozstrzygnięcia. Resort ogłosił na początku maja, że prowadzone od kilku miesięcy negocjacje równoległe z dwoma podmiotami nie przyniosły rezultatu.

Jak poinformował PAP Wojciech Konefał z biura prasowego MSP, decyzja o przejęciu przez samorząd uzdrowiska zapadnie po analizie planu rozwoju spółki, który przedstawi samorząd.

Podkreślił, że decyzja ministra skarbu państwa o komunalizacji ma charakter fakultatywny i jest podejmowana z uwzględnieniem całokształtu czynników związanych ze spółką, regionem, jak i polityką przekształceń własnościowych.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób.

Jak wynika z danych MSP dotychczas skomunalizowanych zostało siedem uzdrowisk w kraju: trzy w 2012 r. i cztery w 2013 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA