PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Satoria Group liczy na 100 mln zł przychodów w 2012 roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 wrz 2012 19:29

Satoria Group liczy na 100 mln zł przychodów w 2012 roku

W 2012 r. Grupa Kapitałowa Satoria Group SA (dawny PUHIT) liczy na przychody w wysokości około 100 mln zł. Na przestrzeni 2009 i 2011 r. łączne przychody ze sprzedaży firmy wzrosły o niemal 40 proc. - z 65 mln zł w 2009 r. do 91 mln zł w 2011 r. Plany na najbliższe lata przewidują dalszą modernizację i rozwój hoteli.

REKLAMA

Spółka Vision Hotel Management, jeden z podmiotów zależnych Satoria Group SA, której zadaniem jest zarządzanie i dzierżawa hoteli funkcjonujących w ramach międzynarodowych sieci, ma w najbliższym czasie ogłosić podpisanie nowego, znaczącego kontraktu.

Grupa Satoria intensywnie rozwija też działalność w zakresie dzierżawy i zarządzania obiektami hotelowymi na rzecz inwestorów zewnętrznych.

Poza tym zarząd Grupy upatruje dalszego wzrostu w silnej specjalizacji swoich usług, kontynuacji procesu oddzielania majątku od działalności operacyjnej i realizacji nowych projektów.

- Od 1997 roku, kiedy przekształciliśmy się z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę prywatną, konsekwentnie budujemy swoją pozycję na rynku. Na początku nasze działania skupiały się głównie na możliwie jak najefektywniejszym zwiększeniu dochodowości obiektów, które znajdowały się w portfelu firmy - mówi Danuta Skalska, prezes zarządu Satoria Group SA. - Po ustabilizowaniu sytuacji kapitałowej, rozpoczęliśmy akwizycję, a także zintensyfikowaliśmy działania zmierzające do pozyskania międzynarodowych partnerów biznesowych - dodaje.

Dziś, spółka sama lub poprzez podmioty zależne, jest właścicielem oraz operatorem, 7 hoteli działających pod markami Best Western, START hotel i RT Hotels. Dodatkowo, portfel Grupy uzupełniają 2 centra konferencyjne, 5 hosteli, sanatorium w Augustowie oraz 8 budynków biurowych w Warszawie o łącznej powierzchni ponad 20 tys. mkw. Satoria Group jest również właścicielem portalu rezerwacyjnego START hotel.

- Dzisiaj, kiedy znaczna liczba hoteli w Polsce musi walczyć o przetrwanie, my możemy skupić się na konsekwentnym i przemyślanym rozwijaniu swojej oferty - mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i rozwoju.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA