PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sezon na tańsze i krótsze wakacje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 cze 2013 14:27

Sezon na tańsze i krótsze wakacje

Tylko w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, małopolskim i warmińsko-mazurskim na turystów i gości czeka blisko 1,2 tys. hoteli, pensjonatów i innych skategoryzowanych obiektów noclegowych - wynika z danych resortu sportu i turystyki. Jaki będzie dla branży ten sezon letni? - Spowolnienie gospodarcze, które dotknęło nasz kraj, wpłynie na wydatki Polaków na wyjazdy turystyczne - przewiduje Janusz Mitulski, partner w branżowej firmie doradczej Horwath HTL.

REKLAMA

- Zakładamy, że powiększy się grupa osób, które bedą poszukiwały tańszej formy spędzania wolnego czasu, np. wyjeżdżając pod namioty lub kempingi, a z drugiej strony zauważalny jest trend skracania przeciętnej długości pobytu - mówi Mitulski.

Jak dodaje, coraz popularniejsza jest w Polsce turystyka związana z imprezami kulturalnymi - m.in. koncertami, wydarzeniami sportowymi. Jednakże takie osoby koncentrują się przede wszystkim na udziale w danym wydarzeniu, często nie korzystają z hoteli czy innych form zakwaterowania. 

Dostosowując ofertę do wymagań gości, coraz więcej hoteli decyduje się na pakietowanie pobytów, m.in. jako ofert all inclusive - tak popularnych wśród Polaków wyjeżdżających na południe Europy czy też na Karaiby. - Rośnie też znaczenie portali zakupów grupowych jako kanału dystrybucji ofert pobytów wakacyjnych i weekendowych w hotelach - dodaje ekspert z Horwath HTL i podsumowuje, że na ostateczne wyniki hoteli w miejscowościach wakacyjnych będzie miała też wpływ pogoda, która w Polsce bywa bardzo zmienna. 

Instytut Turystyki podaje, że w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku Polacy wzięli udział w 33,2 mln krajowych podróżach turystycznych, czyli o 36 proc. więcej niż w pierwszych trzech kwartałach 2011 roku. Prawie 40 proc. stanowiły długookresowe, a ponad 60 proc. - krótkookresowe. 

Według danych resortu sportu i turystyki w Polsce działa ponad 3,4 tys. skategoryzowanych obiektów noclegowych. Największa część z nich to hotele - 2,5 tys.  

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA