PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sezon na tańsze i krótsze wakacje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 cze 2013 14:27

Sezon na tańsze i krótsze wakacje

Tylko w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, małopolskim i warmińsko-mazurskim na turystów i gości czeka blisko 1,2 tys. hoteli, pensjonatów i innych skategoryzowanych obiektów noclegowych - wynika z danych resortu sportu i turystyki. Jaki będzie dla branży ten sezon letni? - Spowolnienie gospodarcze, które dotknęło nasz kraj, wpłynie na wydatki Polaków na wyjazdy turystyczne - przewiduje Janusz Mitulski, partner w branżowej firmie doradczej Horwath HTL.

REKLAMA

- Zakładamy, że powiększy się grupa osób, które bedą poszukiwały tańszej formy spędzania wolnego czasu, np. wyjeżdżając pod namioty lub kempingi, a z drugiej strony zauważalny jest trend skracania przeciętnej długości pobytu - mówi Mitulski.

Jak dodaje, coraz popularniejsza jest w Polsce turystyka związana z imprezami kulturalnymi - m.in. koncertami, wydarzeniami sportowymi. Jednakże takie osoby koncentrują się przede wszystkim na udziale w danym wydarzeniu, często nie korzystają z hoteli czy innych form zakwaterowania. 

Dostosowując ofertę do wymagań gości, coraz więcej hoteli decyduje się na pakietowanie pobytów, m.in. jako ofert all inclusive - tak popularnych wśród Polaków wyjeżdżających na południe Europy czy też na Karaiby. - Rośnie też znaczenie portali zakupów grupowych jako kanału dystrybucji ofert pobytów wakacyjnych i weekendowych w hotelach - dodaje ekspert z Horwath HTL i podsumowuje, że na ostateczne wyniki hoteli w miejscowościach wakacyjnych będzie miała też wpływ pogoda, która w Polsce bywa bardzo zmienna. 

Instytut Turystyki podaje, że w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku Polacy wzięli udział w 33,2 mln krajowych podróżach turystycznych, czyli o 36 proc. więcej niż w pierwszych trzech kwartałach 2011 roku. Prawie 40 proc. stanowiły długookresowe, a ponad 60 proc. - krótkookresowe. 

Według danych resortu sportu i turystyki w Polsce działa ponad 3,4 tys. skategoryzowanych obiektów noclegowych. Największa część z nich to hotele - 2,5 tys.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA