PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieć hoteli JW Construction ma nadal niewielki wpływ na wyniki finansowe tej spółki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 mar 2012 09:18

Sieć hoteli JW Construction ma nadal niewielki wpływ na wyniki finansowe tej spółki

Spółka JW Construction SA, która jest właścicielem sieci Hotel 500, wypracowała w 2011 roku przychody ze sprzedaży z działalności hotelarskiej na poziomie 15,46 mln zł - podała firma w raporcie. W 2010 roku było to 15,21 mln zł, co oznacza wzrost o 1,63 proc. Średnie obłożenie miejsc hotelowych kształtowało się na poziomie 34 proc. i wzrosło rok do roku o 2 proc.

REKLAMA

Największe przychody wypracowały hotele sieci Hotel 500 w Warszawie - 6,23 mln zł wobec 5,34 mln zł w 2010 roku oraz Tarnowie - 4,76 mln zł w porównaniu z 5,26 mln zł rok wcześniej.

Hotel w Strykowie miał 2,92 mln zł przychodów (2,95 mln zł w 2010 roku), w Cieszynie - 1,15 mln zł (1,27 mln zł w 2010 roku). Przychody nowego  hotelu w Krynicy Górskiej sięgnęły zaś 394 tys. zł wobec 386 tys. zł.

"Działalności hotelarska, choć mająca niewielki wpływ na wyniki finansowe spółki, była - podobnie jak w ubiegłym roku - kontynuowana. (...) Struktura klientów hoteli, dzięki ugruntowanej pozycji sieci Hotel 500, pozostała bez zmian. Nadal dominują w niej korporacje i zorganizowane grupy turystów" - czytamy w raporcie. 

Hotel 500 to sieć dwugwiazdkowych hoteli. Obecnie funkcjonuje ich pięć: w Zegrzu k. Warszawy, Strykowie k. Łodzi, Tarnowie Podgórnym k. Poznania, Cieszynie, w pobliżu przejścia granicznego Cieszyn-Boguszowice na granicy z Czechami oraz w Świętej Lipce.

Cała sieć dysponuje 895 miejscami noclegowymi w 479 pokojach.

Jak informowaliśmy, najnowszą inwestycją hotelową właściciela spółki J.W. Construction Holding SA jest hotel w Krynicy-Zdroju. Obiekt ma czterogwiazdkowy standard. Znajdują się w nim 193 pokoje i 40 apartamentów. "Przekazanie do użytkowania luksusowego obiektu w Krynicy Górskiej z pewnością przyczyni się do znacznego zwiększenia przychodów oraz wzrostu znaczenia segmentu hotelowego dla działalności spółki" - podano w raporcie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA