PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska modernizuje lotnisko w Pyrzowicach

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 lis 2015 11:37

Skanska modernizuje lotnisko w Pyrzowicach Katowice Airport

W katowickim porcie lotniczym rozpoczynają się prace modernizacji pasa startowego. Inwestycję o wartości 40,6 mln zł brutto zrealizuje Skanska. Prace potrwają do stycznia 2018 roku.

REKLAMA

Skanska przekształci dotychczasową drogę startową w drogę kołowania. - Stara droga nie może już spełniać swojej funkcji. Nie jest w pełni dostosowana do zmieniających się przepisów. Od czasu do czasu trzeba było ją zamykać, aby specjalną techniką naprawiać powstałe uszkodzenia – wyjaśnia Cezary Orzech, rzecznik Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem w Pyrzowicach.

W ramach inwestycji powstanie nowe oświetlenie nawigacyjne drogi kołowania i stanowisk postojowych oraz kanalizacja kablowa, dzięki czemu port lotniczy zyska nowoczesny system sterowania i monitoringu.

Wszystko to pozwoli dostosować infrastrukturę MPL Katowice w Pyrzowicach do CAT II operacji lotniczych. Co oznacza, że Katowice Airport będzie mógł obsługiwać operacje lotnicze w warunkach atmosferycznych trudniejszych niż do tej pory. Podniesie się też bezpieczeństwo lądowania w warunkach ograniczonej widzialności, np. mgieł czy niskiego zachmurzenia. Zniknie również problem opóźnionych czy odwoływanych lotów albo konieczność ich przekierowywania na inne lotniska.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA