PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska zbuduje Centrum Kulturalno-Rekreacyjne z hotelem i basenami

  • Autor: PAP
  • 09 paź 2013 15:18

Skanska zbuduje Centrum Kulturalno-Rekreacyjne z hotelem i basenami

Do połowy 2015 r. w skansenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu powstanie nowoczesne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne, m.in. z hotelem i basenami. Inwestycję o wartości ok. 43 mln zł zrealizuje Skanska. Prace ruszą z początkiem listopada - poinformowała spółka.

REKLAMA

Projekt zakłada m.in. budowę hotelu dla około 150 gości, kompleksu basenów i saun, restauracji oraz sali widowiskowo-konferencyjnej na około 250 osób. Całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie ponad 11 tys. metrów kw., w tym powierzchnia zabudowy ponad 3,5 tys. metrów kw.

W lipcu 2011 r. zarząd województwa mazowieckiego zdecydował, że inwestycja otrzyma 14,8 mln zł wsparcia ze środków Unii Europejskiej.

"Zespół obiektów składać się będzie z pięciu części. Trzy z nich są elementami dominującymi, nawiązującymi swoim kształtem do wyglądu dawnych wiejskich stodół. Budynki te zostaną połączone zielonymi skarpami, które w zestawieniu z zachowaną i nowo wprowadzoną roślinnością, stanowić będą naturalne przedłużenie lasu oraz terenu skansenu" - powiedział cytowany w komunikacie Skanska, menedżer projektu Bartosz Urantowski.

W skład kompleksu wejdą: kompleks rekreacyjny i hotel, budynek główny z restauracją i kominkami oraz sala widowiskowo-konferencyjna ze szklaną ścianą, przez którą roztaczać się będzie widok na pobliski las.

Według dyrektora sierpeckiego skansenu Jana Rzeszotarskiego, stworzenie nowoczesnej bazy noclegowej, rekreacyjnej i gastronomicznej w istotny sposób uzupełni istniejący obecnie kompleks muzealno-wystawienniczy.

"Budowa Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego ma przyczynić się do umocnienia pozycji Sierpca na mapie turystycznej nie tylko Mazowsza, ale także kraju. Umożliwi organizację konferencji naukowych i szkoleń, a także imprez plenerowych na szerszą niż dotąd skalę" - podkreślił Rzeszotarski.

Skanska SA, spółka branży budowlanej, wchodząca w skład szwedzkiej grupy Skanska, wygrała przetarg na budowę Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w skansenie w Sierpcu pod koniec września. Planowany termin realizacji inwestycji to czerwiec 2015 r.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu powstało w 1971 r. Początkowo działało, jako placówka etnograficzna. Rozbudowywane w kolejnych latach muzeum wraz ze skansenem zajmuje obecnie obszar ponad 60 ha. Znajduje się tam m.in. kilkanaście zagród i budynków, w tym chałupy, wiatrak, kuźnia i karczma. Obiekty te to przykłady typowej zabudowy wiejskiej Mazowsza z XIX i początku XX wieku.

W maju 2008 r. na terenie placówki otwarto nowoczesny kompleks muzealno-wystawienniczy: amfiteatr, budynek wstawienniczy, stajnię i magazyn zbiorów. W czerwcu 2011 r. udostępniono tam do zwiedzania ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą z ponad 100 gatunkami i odmianami drzew i krzewów.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w którym m.in. kręcone były sceny do filmów "Szwadron", "Pan Tadeusz, "Ogniem i mieczem", odwiedza każdego roku kilkadziesiąt tysięcy turystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA