PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Słupsk poszukuje chętnego na dokończenie budowy aquaparku

  • Autor: PAP
  • 21 wrz 2015 17:47

Władze Słupska szukają inwestora, który pomoże dokończyć budowę aquaparku. Wszczęto procedurę tzw. dialogu technicznego. Spośród ewentualnych ofert, które maja wpłynąć w ramach tej procedury do połowy października, miasto chce wybrać najkorzystniejszą.

REKLAMA

"Szukamy partnerów, którzy będą zainteresowani wsparciem miasta w dokończeniu tej inwestycji" - poinformował dziennikarzy w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Słupska Robert Biedroń. Jak dodał, dialog techniczny prowadzony jest na zasadach procedury prawa o zamówieniach publicznych. Biedroń zaznaczył, że miasto chciałoby zakończyć budowę aquaparku jak najszybciej i "w jak najlepszej formule".

Dagna Mikołajczak-Maśnicka z wydziału rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości w słupskim magistracie wyjaśniła, że dialog techniczny, to "swoisty test rynku inwestorów". "Kierujemy go do wszystkich instytucji i firm zainteresowanych przedstawieniem nam najkorzystniejszej koncepcji zakończenia inwestycji" - podkreśliła.

Jak dodała, na stronie internetowej Słupska opublikowano tzw. memorandum informacyjne zawierające pakiet danych dotyczących aquaparku, w tym samego obiektu, stanu zaawansowania prac czy zestawu prac koniecznych do ukończenia budowy itp.

"Dodatkowo przygotowujemy folder w formie papierowej zawierający wszystkie podstawowe informacje, który wyślemy do około 500 potencjalnych inwestorów, w tym funduszy inwestycyjnych, firm, które budowały podobne obiekty itp." - powiedziała Mikołajczak-Maśnicka.

Władze Słupska czekają na propozycje do połowy października. "Chcieliśmy w nowy rok wejść z gotowym scenariuszem" - powiedział wiceprezydent Słupska Marek Biernacki.

Biedroń dodał, że najlepsze spośród propozycji, jakie ewentualnie wpłyną do miasta, zostaną przedstawione radnym, którzy podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie.

Budowa aquaparku w Słupsku rozpoczęła się w maju 2011 r., a decyzje w tej sprawie podejmował samorząd poprzedniej kadencji. Obiekt miał kosztować 57,7 mln zł i powstać do czerwca 2012 r. Budowa, na którą samorząd dostał dotację unijną, przedłużała się jednak, a w styczniu 2013 r. wstrzymano ją całkowicie: ratusz zerwał umowę z wykonawcą z powodu opóźnień.

Dotąd na inwestycję wydano około 56 mln zł. Dzisiejszy samorząd Słupska szacuje, że prace zaawansowane są w mniej więcej 75 procentach, a na ich ukończenie potrzeba około 20 mln zł.

Inwestycja pociągnęła za sobą problemy prawne. W sądach toczy się kilka postępowań: z jednej strony miasto chce wyegzekwować od wykonawcy prac prawie 25 mln zł kary za opóźnienia w budowie, z kolei firma żąda od miasta niemal identycznej sumy twierdząc, że tyle były warte wykonane przez nią dodatkowe prace.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA