PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spadają ceny w polskich hotelach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 gru 2014 13:37

Listopadowe ceny noclegów w Polsce odnotowały kilkuprocentowe spadki. Jedyną kategorią hoteli, gdzie średnia cena za dobę wzrosła, były obiekty najwyżej klasyfikowane. Największy spadek odnotowały z kolei najtańsze hotele jednogwiazdkowe. Okazuje się też, że najwięcej za dobę w obiekcie z pięcioma gwiazdkami nie zapłacimy w Warszawie czy Krakowie.

REKLAMA

Średnia cena za dobę w polskich hotelach w listopadzie to 184 zł, czyli o 3,7 proc. mniej niż przed rokiem. Największe różnice analitycy Hotele.pl zaobserwowali pomiędzy hotelami z jedną i pięcioma gwiazdkami. W tych pierwszych średnia cena spadła o 6,2 proc. i wyniosła 140 zł, a w pięciogwiazdkowych - wzrosła o 5,9 proc. do poziomu 344 zł.

W listopadzie rozkład średnich cen w poszczególnych regionach również został poddany analizie. W województwie mazowieckim aż o 17 proc. wzrosła średnia cena za dobę w hotelach pięciogwiazdkowych i wyniosła 377 zł. Z kolei odmiennie niż w skali kraju, tu najbardziej taniały noclegi w obiektach z dwiema gwiazdkami, bo o 10 proc. (średnia cena 196 zł). Za to w dolnośląskim dwugwiazdkowce odnotowały największy wzrost cen o 24 proc. do poziomu 173 zł. Niezgodnie z ogólnym trendem zachowały się również hotele pięciogwiazdkowe w województwie małopolskim, w których średnia cena za dobę spadła z 370 zł do 296 zł. W Wielkopolsce największy wzrost zanotowała średnia cena w obiektach typu pensjonaty i wyniosła 184 zł, a w województwie łódzkim to 160 zł (wzrost o 13 proc.). Na Śląsku za nocleg w hotelu pięciogwiazdkowym średnio trzeba było zapłacić 343 zł. Z kolei w pomorskim średnia cena za dobę w pięciogwiazdkowcu wzrosła z 336 zł w zeszłym roku do 450 zł w listopadzie tego roku.

Analitycy hotele.pl sprawdzili także jak kształtowały się średnie ceny za dobę oraz preferencje w wyborach poszczególnych kategorii obiektów podczas podróży służbowych i prywatnych.

Podczas biznesowych wyjazdów nadal utrzymuje się trend rezerwacji noclegów w hotelach z trzema gwiazdkami (prawie połowa wyborów), w których średnia cena za dobę wyniosła w listopadzie 184 zł. Nocleg w pięciu gwiazdkach w trakcie służbowej podróż wiązał się z wydatkiem na poziomie 344 zł.

35 proc. podróżujących prywatnie wybierało hotele z trzema gwiazdkami, w których średnia cena za dobę wyniosła 148 zł. Wysoki udział rezerwacji (19 proc.) zanotowały też obiekty najtańsze, gdzie noc można było spędzić średnio za 117 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA