PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spadło zainteresowanie hotelami pięciogwiazdkowymi

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 maj 2014 12:55

Kwiecień przyniósł spadki cen za dobę w hotelach w kilku największych polskich miastach. Spadło też zainteresowanie noclegami w hotelach pięciogwiazdkowych. Rzadziej podróżowaliśmy do Warszawy w porównaniu do ubiegłego roku. Wpływ na to miał zapewne okres świąteczny przypadający w kwietniu - wynika z analiz przeprowadzonych przez portal Hotele.pl.

REKLAMA

Jak wskazuje analiza, w kwietniu podróżujący chętniej wybierali mniejsze obiekty. Wzrosło zainteresowanie pensjonatami i domami wczasowymi - prawie  11 proc. rezerwujących decydowało się właśnie na nocleg w tego typu obiektach.

Połowa rezerwacji składanych przez osoby podróżujące służbowo w kwietniu to noclegi w hotelach trzygwiadkowych, w drugiej kolejności czterogwiazdkowych (24 proc.) i co może wydawać się zaskakujące - dwugwiazdkowe, które wybrało 11,5 proc. rezerwujących. Co trzecia podróż służbowa odbywała w obszarze województwa mazowieckiego, natomiast 10,5 proc. województwa dolnośląskiego. Podczas podróży prywatnych, w kwietniu dominowały rezerwacje w hotelach trzygwiazdkowych (37 proc.) i obiektach typu pensjonaty i domy wczasowe, gdzie liczba rezerwujących była większa o 4,5 proc. niż przed rokiem.

Podróżujący biznesowo najwięcej czasu dają sobie na rezerwację noclegu w hotelach pięciogwiazdkowych, bo aż 12,6 dnia, czyli o 4 dni więcej niż przed rokiem. W pozostałych kategoriach rezerwacje składane są z około 4 dniowym wyprzedzeniem. Statystyki pokazują, że w kwietniu wybierając prywatnie nocleg w pensjonacie czy domu wczasowym, rezerwowaliśmy je dwa tygodnie wcześniej. Z najmniejszym wyprzedzeniem rezerwowaliśmy noclegi w hotelach gwiazdkowych (9 dni).

Największy spadek średniej ceny za dobę podczas podróży służbowych odnotowały w kwietniu hotele pięciogwiazdkowe, gdzie cena spadła o 7proc. do 420 zł. W najpopularniejszych trzygwiazdkowych średnia cena spadła o 1,5 proc. do 218 zł. Największy wzrost cen odnotowały z kolei popularne w kwietniu hotele dwugwiazdkowe, gdzie średnio za dobę trzeba było zapłacić 214 zł, czyli 3 procent więcej niż przed rokiem.
W najczęściej wybieranych przez podróżujących prywatnie, hotelach trzygwiazkowych cena spadła o 8proc. do 196 zł. W obiektach typu pensjonat czy dom wczasowy średnia cena utrzymała się na zeszłorocznym poziomie i wyniosła 179 zł.

eTravel SA (www.etravel.pl) jest spółką dedykowaną w Grupie Netmedia do działania w segmencie turystycznym. Od początku 2012 r. tworzy Grupę eTravel, do której należą następujące spółki: Netmedia Bussines Travel (optymalizacja podróży służbowych), Marco Polo Travel (sprzedaż rejsów wycieczkowych) i StayPoland. Grupa Netmedia od 2006 roku notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA