PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spadły przychody spółki Interferie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 sie 2012 09:04

Spadły przychody spółki Interferie

Na koniec czerwca 2012 r. przychody ze sprzedaży spółki Interferie SA wynosiły 16 507 tys. zł wobec 18 387 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

REKLAMA

"Spadek był związany był przede wszystkim z prowadzoną inwestycją w hotelu w Świeradowie Zdroju, a co za tym idzie, niższą frekwencją gości w obiekcie" - czytamy w komunikacie.

W pierwszym półroczu br. spółka Interferie prowadziła inwestycje w Świeradowie Zdroju, Kołobrzegu i Ustroniu Morskim. Mimo licznych prac remontowo-modernizacyjnych firma zamknęła ten okres zyskiem w wysokości 476 tys. złotych.

- Obecnie wszystkie podstawowe parametry finansowe utrzymują się na bezpiecznym poziomie, pozwalając na kontynuację rozwoju poszczególnych biznesów prowadzonych w ramach spółki. Wynik netto, mimo szeroko zakrojonych prac inwestycyjnych, zamknął się na poziomie 476 tys. złotych. Pozwala nam to kontynuować rozpoczęte prace i planować dalszy rozwój poszczególnych linii biznesowych - mówi Arkadiusz Miszuk, prezes zarządu Interferie SA.

W porównaniu do I półrocza 2011 roku poprawiły się wskaźniki ADR (średnia stawka za pokój) i RevPar (średni przychód z jednego pokoju). Średnia stawka za pokój wzrosła ze 147,70 zł do 163,64 złotych. Średni przychód z jednego pokoju poszedł w górę wzrósł z 89,71 złotych do 93,41 złotych. Średnia obłożenie przekroczyło 55% i nie uwzględnia jeszcze okresu wakacyjnego. 

W tym roku firma realizowała budowę aquaparku przy hotelu w Świeradowie Zdroju oraz odnowiła elewację połączoną z ociepleniem budynku. Nowe skrzydło hotelu Malachit o powierzchni użytkowej około 1 300 mkw. będzie mieścić aquapark ze strefą relaksacyjną, z którego będzie mogło korzystać jednocześnie niemal 150 osób. Jednocześnie realizowana jest m.in. modernizacja bazy zabiegowej oraz przeprowadzany jest kompleksowy remont elewacji.

W nadmorskim ośrodku w Ustroniu Morskim zakończono prace budowlane, które obejmowały termomodernizację budynku i przebudowę wejścia głównego wraz z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Dzięki odświeżeniu i ociepleniu elewacji obiekt jest bardziej komfortowy dla gości i oszczędniejszy w eksploatacji. 

Natomiast w kołobrzeskim ośrodku ocieplono elewację, na ścianach zastosowano geometryczne wzory, przypominające korę drzewa, a główne wejście ma formę wydłużonego, częściowo zabudowanego prostokąta z wyraźnym logo spółki.

Jednocześnie spółka w pierwszym półroczu tego roku nadała nowy wizerunek swojej stronie internetowej, a obecnie trwają prace nad uruchomieniem podstrony dedykowanej relacjom inwestorskim.

Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki, to największy obiekt tej klasy w Karkonoszach.

Historia Interferii związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Rok 2006 był rokiem debiutu giełdowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA