PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Specjalna policja dla turystów?

  • Autor: PAP
  • 04 paź 2016 15:20

Specjalna policja dla turystów? Fot. Fotolia

Francuska branża turystyczna zaapelowała we wtorek do rządu o utworzenie specjalnej siły policyjnej, która zajęłaby się walką z przestępstwami wymierzonymi w turystów. Przez obawy o bezpieczeństwo już spadła liczba zagranicznych gości odwiedzających Paryż.

REKLAMA

"Wizerunek Francji mocno ucierpiał i skutki tego możemy odczuwać jeszcze w 2017 roku, więc odbicie się może potrwać długo" - podkreśliła we wspólnym oświadczeniu organizacja Alliance 46.2, zrzeszająca firmy zależne od zagranicznych turystów, w tym sieć domów handlowych Galeries Lafayette czy grupa AccorHotels.

Według szacunków liczba zagranicznych turystów w Paryżu może spaść w tym roku o 4-5 proc. w następstwie ataków terrorystycznych i częstych napadów rabunkowych na turystów z Azji, a sytuację pogarsza jeszcze poniedziałkowa napaść na amerykańską celebrytkę Kim Kardashian. Jeśli prognozy się potwierdzą, będzie to największy spadek w ciągu 40 lat, który zagroziłby 30 tysiącom miejsc pracy zapewnianym przez sektor turystyczny.

Branża turystyczna we Francji ucierpiała w ostatnich miesiącach. W listopadzie 2015 roku islamiści przeprowadzili serię zamachów w Paryżu, zabijając 130 osób, 14 lipca br. zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum ludzi świętujących Dzień Bastylii na bulwarze w Nicei, a dwa tygodnie później dwaj islamscy radykałowie zabili księdza w kościele w Normandii. Do podróży zniechęciły turystów także masowe strajki przeciw zapowiedzianej przez rząd liberalizacji prawa pracy i powodzie, które w czerwcu nawiedziły środkową część Francji i aglomerację paryską.

Władze Francji starają się ożywić gospodarkę, co w dużej mierze zależy od sytuacji w branży turystycznej, generującej ponad 7 proc. francuskiego PKB i dającej zatrudnienie 2 milionom osób.

Z powodu zamachów, strajków i powodzi wielu zagranicznych turystów wolało nie ryzykować podróży do Paryża, przez co w pierwszym półroczu wpływy z turystyki w stołecznym regionie spadły o 750 mln euro - informowała branża turystyczna pod koniec sierpnia.

Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, a Paryż - najczęściej odwiedzanym miastem. W ubiegłym roku do kraju przyjechało blisko 85 mln obcokrajowców, w tym 16 mln do stolicy. Mimo obecnych trudności władze francuskie nadal chcą, by kraj przed 2020 roku odwiedzało 100 mln zagranicznych turystów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA