PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka condohotelowa chce zarządzać Termami Warmińskimi

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 30 wrz 2015 07:48

Spółka condohotelowa chce zarządzać Termami Warmińskimi Termy Warmińskie

Upłynął termin na wnioski od firm zainteresowanych prowadzeniem Term Warmińskich. Zainteresowanie wyraziła jedna spółka - Condohotels Management z Ostródy.

REKLAMA

2 października rozpoczną się negocjacje ze spółką

We wtorek (29 września) upłynął termin, w którym powiat czekał na wnioski od firm zainteresowanych przyznaniem koncesji na usługi świadczone w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z wykorzystaniem infrastruktury kompleksu basenowo-rekreacyjnego zbudowanego w Lidzbarku Warmińskim.

Jak poinformował starosta lidzbarski Jan Harhaj, jedynym podmiotem, który się zgłosił jest Condohotels Management. "W tej sytuacji 2 października rozpoczynamy z tą spółką negocjacje, po których wyznaczymy termin złożenia oferty" - powiedział starosta.

Firma, która chce zostać operatorem Term Warmińskich, zarządza obecnie dwoma komfortowymi hotelami, apartamentowcem, centrum SPA, restauracjami i aquaparkiem w Ostródzie.

To już druga próba wyłonienia operatora lidzbarskich term. Poprzednio równieżzgłosiła się jedna firma, było to Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe Zamek-Ryn. Jednak w sierpniu negocjacje odwołano, bo strony nie osiągnęły porozumienia, co do warunków koncesji.

Firma ma pokryć wszystkie koszty

Powiatowy samorząd oczekuje, że prywatny partner będzie świadczył usługi z wykorzystaniem infrastruktury kompleksu basenowo-rekreacyjnego na własną odpowiedzialność. Operator ma pokrywać wszystkie koszty eksploatacji urządzeń, remontów i napraw. Będzie pobierał opłaty od osób korzystających z term, a powiatowi ma płacić czynsz dzierżawny, naliczany jako odsetek od tych przychodów. Koncesja ma być przyznana na okres nie dłuższy niż 15 lat.

Według starostwa, od tego czy i kiedy zostanie wyłoniony operator zależy termin otwarcia Term Warmińskich. Jak mówił Harhaj, zakończyły się już odbiory techniczne większości basenów i starostwo czeka na pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Termy były budowane przez trzy lata. Początkowo zapowiadano, że będą gotowe w 2014 r., ale w trakcie inwestycji splajtował główny wykonawca. Z tego powodu starostwo musiało ogłosić nowe przetargi na dokończenie prac.

Termy najdroższą inwestycją unijną

Lidzbarskie termy należą do najdroższych unijnych inwestycji na Warmii i Mazurach. Koszt ich budowy szacowany jest na ponad 93 mln zł, ale - według lokalnych mediów - może być wyższy o 12 mln zł. Poza kompleksem całorocznych basenów, wykorzystującym wody termalne, powstała tam kotłownia, sauny i sale konferencyjne, "wioska wakacyjna" z ponad 30 domkami wypoczynkowymi, centrum aktywności z placami zabaw, boiskami, parkiem linowym i ścianką wspinaczkową oraz tereny zielone.

Inwestycja wzbudza kontrowersje, ponieważ woda zasilająca baseny ma temperaturę 20,7 st. C i wymaga podgrzewania. Z tego powodu niektóre media - w tym niemiecki "Der Spiegel" - umieściły projekt "zimnych term" na liście "euroabsurdów".

Zawiadomienie o podejrzeniu nieprawidłowości przy tej inwestycji złożyła w prokuraturze b. posłanka PO Lidia Staroń. Trwające blisko 1,5 roku śledztwo umorzono pod koniec 2014 r. wobec braku znamion czynu zabronionego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA