PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka Interferie utrzymała poziom przychodów

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 mar 2013 12:19

W 2012 roku przychody ze sprzedaży spółki Interferie SA, która jest właścicielem hoteli i ośrodków wypoczynkowych i jest związana z firmą KGHM, spadły o 1 pkt. proc. w porównaniu do 2011 roku i wyniosły 38 155 tys. zł. Jest to związane z wyłączeniem z eksploatacji w ostatnich dwóch miesiącach 2012 roku obiektu OWS Cechsztyn oraz z prowadzoną do grudnia 2012 roku inwestycją w Hotelu Malachit - podała firma w raporcie.

REKLAMA

Pozostałe przychody operacyjne Interferii w porównaniu do roku 2011 spadły i wyniosły 396 tys. zł wobec 1302 tys. zł rok wcześniej. 

W 2012 roku spółka zanotowała wzrost przychodów finansowych, które wyniosły 1221 tys. zł. 

- W ubiegłym roku skupiliśmy się przede wszystkim na umacnianiu naszej pozycji rynkowej, powiększaniu bazy hotelowej, poprawie jej jakości oraz rozwijaniu infrastruktury turystycznej - poinformował w raporcie Arkadiusz Miszuk, prezes zarządu Interferie SA.

W 2012 roku kontynuowano proces modernizacji obiektów, na co firma przeznaczyła 18.010 tys. zł. W ramach realizowanych projektów inwestycyjnych, w grudniu ubiegłego roku spółka m.in. zakończyła budowę aquaparku w Świeradowie-Zdroju, który wzbogacił ofertę turystyczną Interferie Sport Hotelu (dawny Hotel Malachit). 

Interferie to największa firma turystyczna na Dolnym Śląsku. Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele w Lubinie i Głogowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA