PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka Malinowe Hotele i gmina Solec-Zdrój ukończyły budowę basenów siarkowych

  • Autor: PAP
  • 03 lut 2013 20:16

Pierwsi goście skorzystali w piątek z kąpieli w kompleksie basenów siarkowych w Solcu-Zdroju. Pilotażowa w regionie świętokrzyskim inwestycja partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) kosztowała prawie 20 mln zł.

REKLAMA

Budowa basenów w Solcu-Zdroju jest jedyną dotąd inwestycją partnerstwa publiczno-prywatnego w regionie świętokrzyskim. Udziałem gminy był grunt pod budowę kompleksu. Dzięki wsparciu władz województwa udało się uzyskać 8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała część inwestycji sfinansowała spółka "Malinowe Hotele", która rozbudowała swoje zaplecze leczniczo-relaksacyjne.

Inwestycja jest korzystna także dla samorządu lokalnego co podkreśliła sekretarz gminy Solec-Zdrój Barbara Simon. Jej zdaniem baseny mineralne pomogą rozwijać turystykę leczniczą i kosmetyczną.

"W kompleksie znajduje się basen z naturalną wodą siarczkową, jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie. Gmina liczy na inwestorów, którzy teraz mogą uważać nasze tereny za atrakcyjniejsze" - powiedziała sekretarz. Dodała, że zyskają też właściciele mniejszych pensjonatów i kwater prywatnych, a także 40 osób, które dostaną pracę przy obsłudze basenów.

Użytkownikiem i zarządcą kompleksu basenów, które są własnością gminy, będą przez kilkadziesiąt lat "Malinowe Hotele".

"Dzięki tej inwestycji rozszerzyliśmy swoją ofertę uzdrowiskową i wypoczynkową. Teraz planujemy uzyskanie z NFZ kontraktu na leczenie ambulatoryjne i fizykoterapię"- powiedział PAP dyrektor Paweł Patrzałek ze spółki "Malinowe Hotele".

Solec-Zdrój to niewielka gmina, w której już w początkach XIX wykorzystywano źródła lecznicze solanek siarczkowych. W uzdrowisku leczy się choroby narządu ruchu i reumatyczne, choroby skóry i alergię.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA