PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Starostwo hajnowskie uatrakcyjni ofertę turystyczną

  • Autor: PAP
  • 16 cze 2015 19:29

Starostwo hajnowskie zachęca turystów do odwiedzenia na Białorusi parku narodowego "Biełowieżskaja Puszcza", do czego nie jest już potrzebna wiza. Władze powiatu uważają, że uatrakcyjni to także ofertę polskich organizatorów turystyki w polskiej części puszczy.

REKLAMA

Bez wizy - a z przepustką - do białoruskiej części Puszczy Białowieskiej na polsko-białoruskim, turystycznym przejściu granicznym Białowieża-Piererow można przejść pieszo lub rowerem od piątku 12 czerwca. Nie jest potrzebna wiza, strona białoruska po rejestracji wydaje przepustkę. Pobyt w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej jest możliwy na tej podstawie do trzech dni. Można się poruszać w wyznaczonych miejscach.

O tym, co dokładnie trzeba zrobić, by bez wizy przekroczyć granicę w Puszczy Białowieskiej przedstawiciele białoruskiego Państwowego Parku Narodowego "Biełowieżskaja Puszcza" mówili we wtorek na spotkaniu w starostwie powiatowym w Hajnówce. W spotkaniu wzięli m.in. udział lokalni samorządowcy oraz organizatorzy turystyki. Główny cel spotkania to popularyzacja wiedzy na temat ruchu bez wiz.

Starosta hajnowski Mirosław Romaniuk powiedział, że władze powiatu oraz puszczańskie gminy i podmioty zajmujące się turystyką liczą, że możliwość odwiedzenia białoruskiej części Puszczy Białowieskiej spowoduje, że oferta turystyczna po polskiej stronie jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności.

Podkreślił, że powiat hajnowski od dawna współpracuje z sąsiadującymi rejonami na Białorusi: Prużanami, Kamieńcem czy rejonem Swisłoczy. Działa Euroregion Puszcza Białowieska. Romaniuk dodał, że od lat trwają też starania o rozwój turystyki transgranicznej. Realizowane są różne wspólne projekty, które mają temu służyć.

Promocji ruchu bezwizowego na przejściu Białowieża-Piererow będzie służył w najbliższy weekend (20-21 czerwca) polsko-białoruski rajd rowerowy do parku "Biełowieżskaja Puszcza". To impreza skierowana do przedstawicieli różnych podmiotów zajmujących się turystyką w powiecie hajnowskim, by zapoznali się z ofertą na Białorusi. Chodzi też o promocję Puszczy Białowieskiej i turystyki rowerowej. W ciągu dwóch dni pobytu na Białorusi uczestnicy rajdu pokonają na rowerach liczącą ok. 70 km trasę. Rajd organizuje starostwo hajnowskie wspólnie z parkiem "Biełowieżskaja Puszcza" w ramach projektu "Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym" współfinansowanego z UE.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA