PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Starwood ma nowego szefa w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 sty 2013 15:58

Starwood ma nowego szefa w Polsce

Gonçalo Duarte Silva został dyrektorem generalnym Starwood Hotels & Resorts w Polsce oraz hotelu Sheraton w Warszawie. Zastąpił Thomasa Shoena, który objął stanowisko szefa w Egipcie.

REKLAMA

Do obowiązków nowego dyrektora będzie należało zarządzanie warszawskim hotelem Sheraton oraz koordynacja działalności pozostałych pięciu obiektów sieci w Polsce: hoteli Sheraton w Krakowie, Poznaniu i Sopocie, Westin w Warszawie oraz Hotelu Bristol w Warszawie, który właśnie dołączył do elitarnej grupy Luxury Collection.

Nominacja Gonçalo Duarte Silva jest kolejnym dowodem na zaangażowanie sieci Starwood Hotels & Resorts na polskim rynku. Sieć oferuje w Polsce ponad 1500 pokoi w hotelach zlokalizowanych Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie i właśnie zakończyła 50-milionową renowację historycznego Hotelu Bristol w Warszawie.

Gonçalo Duarte Silva jest z pochodzenia Portugalczykiem, ale swoje doświadczenie zdobywał na rynkach międzynarodowych m.in. w Wielkiej Brytanii, Maroko i Hiszpanii.

W swojej karierze pełnił wiele funkcji menedżerskich odpowiadając za restauracje, bary i ofertę bankietową hotelu Le Meridien Penina Golf & Resort Hotel w Portugalii, a następnie zarządzał wszystkimi działami operacyjnymi tego hotelu. W 1996 r. objął funkcję dyrektora ds. pokoi hotelu Westin Palace w Madrycie, a po awansie dyrektora tegoż hotelu. Przez 4 lata zarządzał usprawnianiem procesów hoteli sieci Starwood w Hiszpanii i Portugali jako dyrektor regionalny Six Sigma.

W 2005 roku został dyrektorem generalnym kompleksu dwóch hoteli: The Westin & Sheraton Real de Faula Golf Resort & Spa na Costa Blanca, a w 2007 r. objął funkcję dyrektora generalnego hotelu Le Meridien w Barcelonie, który pod jego nadzorem stał się flagowym obiektem marki.

Gonçalo Duarte Silva jest absolwentem Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Porto w Portugalii. Mówi po angielsku, hiszpańsku i francusku. Jego hobby to żeglarstwo i tenis. Ma żonę i dwoje dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA