PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Starwood szuka lokalizacji i partnerów, aby poszerzyć portfolio w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 wrz 2012 14:33

Starwood szuka lokalizacji i partnerów, aby poszerzyć portfolio w Polsce

Nie chcemy otwierać nowych hoteli tylko po to, aby pochwalić się naszym portfolio (...). Poszukujemy najlepszych lokalizacji. Polska to rynek z potencjałem, ale są już miasta, w których oferta hotelowa jest pełna - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Thomas Schoen, dyrektor generalny sieci Starwood Hotels & Resorts w Polsce.

REKLAMA

Jak rozwija się polski rynek hotelarski w kontekście kryzysu gospodarczego oraz w porównaniu do innych sektorów rynku nieruchomości komercyjnych?
Uważam, że rynek hotelarski w Polsce rozwija się w równym tempie. Mimo spowolnienia gospodarczego w Europie, na razie nie odczuwamy skutków kryzysu w Polsce. Kilka lat temu faktycznie zauważalne były restrykcje dotyczące organizowania kongresów czy podróży biznesowych, natomiast w tym roku nie zauważyliśmy takiej tendencji.

Jesteśmy w trakcie negocjowania kontraktów na przyszły rok, spotykamy się z klientami i zbieramy informacje na temat ich sytuacji i planów na kolejny rok. Warte podkreślenia jest coraz większe zainteresowanie Polską ze strony chińskich firm, jak również podróżnych z Bliskiego Wschodu, w związku z planowanym uruchomieniem nowych połączeń do Warszawy.

Z pewnością znacznie większe zainteresowanie naszym krajem spowodowały ostatnie wydarzenia takie jak Euro 2012, co przekłada się na liczbę konferencji i seminariów, które odbędą się w przyszłości w Polsce.

Zainteresowanie Polską przekłada się również na inwestycje w naszej branży. Wciąż powstają nowe hotele w różnych rejonach. Zauważalna jest większa liczba inwestycji w hotele 3- i 4-gwiazdkowe w miastach lub na ich przedmieściach. Dodatkowo coraz częściej firmy decydują się inwestować w duże kompleksy z infrastrukturą spa oraz sportową, które znajdują się w odległości ok. 50 km od dużych miast. Coraz więcej hoteli otwiera się również w miejscowościach wypoczynkowych.

Uważam, że Polska to rynek z potencjałem, choć oczywiście mamy już też miasta, gdzie oferta hotelowa jest pełna.
  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA