PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Styczniowa stabilizacja na rynku hotelarskim

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lut 2014 14:19

W styczniu w rezerwacjach hotelowych można było zaobserwować niewielkie spadki lub utrzymanie się poziomów cen za pokój w porównaniu rok do roku. Umacniał się także trend wybierania podczas podróży w Polsce hoteli trzygwiazdkowych - wynika z danych serwisu hotele.pl.

REKLAMA

W interesach nadal najczęściej podróżowano do województwa mazowieckiego, gdzie odnotowano blisko 30% wszystkich rezerwacji. Na drugiej pozycji znalazło się województwo dolnośląskie z udziałem ponad 10%. Następne w kolejności, z porównywalnym udziałem (ponad 7%) były województwa pomorskie, małopolskie i wielkopolskie.

W podróżach służbowych umacnia się trend rezerwacji hoteli o standardzie trzygwiazdkowym (48% rezerwacji), gdzie hotele.pl odnotowały w styczniu wzrost o ponad 3%. Z kolei ponad 2% spadek przypadł w udziale hotelom czterogwiazdkowym, które stanowiły 22% wszystkich rezerwacji. Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się hotele najdroższe - pięciogwiazdkowe, które podczas podróży biznesowych wybiera 3% podróżujących.

Praktycznie we wszystkich kategoriach hoteli, styczniowa średnia cena za noc w pokoju była niższa niż przed rokiem.

Wśród podróżujący prywatnie w styczniu aż 1/3 wybrała nocleg w hotelach trzygwiazdkowych, ale tylko 6% spało w hotelach pięciogwiazdkowych. Największy spadek zainteresowania wśród klientów indywidualnych odnotowały w styczniu hotele czterogwiazdkowe - z 27% udziałem w ubiegłym roku, do 13% w 2014 r. Za to z 7% do 10,5% wzrósł udział pensjonatów i apartamentów w składanych rezerwacjach.

Co ciekawe, w najpopularniejszych 3* średnia cena za pokojonoc spadła w styczniu o 7,5% w porównaniu do ubiegłego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA