PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sun & Snow otwiera biuro w Krakowie

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 maj 2014 12:07

Sun & Snow otwiera biuro w Krakowie

W maju w Krakowie swoje 25. biuro lokalne otwiera popularna sieć wynajmu apartamentów, firma Sun & Snow. Kraków od lat jest w czołówce polskich miast najchętniej odwiedzanych przez turystów. W 2013 r. stolicę Małopolski odwiedziło ponad 9 mln gości, którzy podczas pobytu wydali blisko 5 mld złotych.

REKLAMA

W zestawieniu najpopularniejszych polskich miast, przygotowanym w 2013 roku przez TripAdvisor, Kraków wyprzedził Wrocław (miejsce czwarte), Gdańsk (miejsce trzecie) i nawet Warszawę (miejsce drugie).

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2013 roku Kraków odwiedziło 9,25 mln osób, co stanowi kolejny rekord miasta pod tym względem. Goście wydali w tym czasie 4,8 mld złotych. Kwota dotyczy wydatków na zwiedzanie, rozrywki, restauracje, zakupy, i nie obejmuje opłat za dojazd i wcześniej opłaconego noclegu.

W minionym roku w mieście wśród gości zagranicznych przeważali mieszkańcy Wielkiej Brytanii - 20 proc., Niemiec - 13,8 proc., a także Hiszpanie - 9,3 proc. i Włosi - 9,1 proc. Wśród gości krajowych dominowali mieszkańcy Małopolski - 21,7 proc., woj. mazowieckiego -11,2 proc. i śląskiego - 7,5 proc. Dlaczego Kraków jest tak popularny? Turyści najchętniej odwiedzają miasto, by zobaczyć jego zabytki (blisko 40 proc.), ale też po to, by po prostu odpocząć (ponad 21 proc.). Kolejne na liście dla jakich wybierają Kraków są: edukacja, zakupy, rozrywka, a także cele biznesowe.
Ten potencjał dostrzegają deweloperzy rynku nieruchomości, którzy realizują nowe inwestycje apartamentowe, a także firmy zarządzające wynajmowaniem lokali turystom, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. - W apartamentach naszej sieci chętnie wypoczywają goście zagraniczni, zwłaszcza z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji i Skandynawii - mówi Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow, firmy zarządzającej wynajmem blisko 800. apartamentów w całej Polsce.

Apartamenty wypoczynkowe powstają zarówno w kurortach, jak i w większych miastach. Sprawdzają się jako alternatywa noclegowa dla hoteli oraz kwater prywatnych. Do najpopularniejszych lokalizacji miejskich można zaliczyć Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Warszawę i właśnie Kraków. - Do tej pory koncentrowaliśmy się na miejscowościach typowo wypoczynkowych, ale teraz wchodzimy intensywniej na rynki w miastach - przyznaje Marcin Dumania. - Jesienią zeszłego roku otworzyliśmy biuro w Gdańsku, teraz ruszamy w Krakowie. Odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki w Trójmieście, gdzie apartamenty wynajmują i turyści, i klienci biznesowi. Przyciągamy gości z Polski i z zagranicy, i spodziewamy się podobnych sukcesów w Krakowie - dodaje Dumania. Pierwszą inwestycją, w której Sun & Snow zaoferuje turystom apartamenty na wynajem w Krakowie będzie Novum, eleganckie osiedle zlokalizowane przy ulicy Rakowickiej 20. Przedstawiciele firmy zaznaczają jednak, że wkrótce w ofercie pojawią się kolejne inwestycje, w których wynająć będzie można apartament. Nowe - 25. w Polsce - biuro Sun & Snow zlokalizowane będzie właśnie w inwestycji Novum.

Sun & Snow jest największą w kraju firmą zarządzającą wynajmem apartamentów w systemie krótkoterminowym, w aglomeracjach miejskich oraz kurortach wakacyjnych. Obecnie spółka realizuje kompleks apartamentowo-hotelowy Sun & Snow Resorts - Szklarska Poręba, nowoczesny ośrodek górski składający się z trzech budynków apartamentowych oraz aparthotelu o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15 tys. mkw. Pierwszy etap został oddany do użytku na początku listopada 2012 r. Wartość inwestycji to 80 mln PLN. Wyłącznym operatorem całego kompleksu jest Sun & Snow, a deweloperem jest firma Univitae.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA