PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Suwałki rewitalizują stare bulwary

  • Autor: PAP
  • 11 gru 2017 07:27

Suwałki rewitalizują stare bulwary Fotolia

Za 8,1 mln zł zostanie wyremontowany zabytkowy budynek po „starej łaźni” w Suwałkach. Obiekt, znajdujący się tuż przy rzece Czarna Hańcza, zostanie wykorzystany przez miasto na cele wystawienniczo-rozrywkowe.

REKLAMA

Miasto zaplanowało w budżecie 6,5 mln zł na remont zrujnowanego budynku. Władze miasta przez miesiąc zastanawiały się czy nie unieważnić przetarg i ogłosić jeszcze raz. Jedyna oferta białostockiej spółki Anatex opiewała bowiem na 8,1 mln zł. Ostatecznie prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał z prezesem Anateksu umowę na realizację przedsięwzięcia.

"W ramach inwestycji budynek ma zostać przebudowany, a właściwie rozbudowany i nadbudowany. Zmieni się też przeznaczenie tego obiektu. Powstanie tam galeria fotograficzno-wystawiennicza. Będzie tam też zaplecze gastronomiczne" - powiedział Renkiewcz. Prezydent dodał, że w ramach inwestycji wykonawca ma zagospodarować teren w obrębie łaźni.

Jednym z pomysłów jest przeniesienie do nowego obiektu Galerii Sztuki Współczesnej Andrzeja Strumiłły, która obecnie znajduje przy jednej z głównych ulic w centrum Suwałk.

Jak informuje magistrat, remont starej łaźni to kolejny etap rewitalizacji suwalskich bulwarów nad Czarną Hańczą. Cała koncepcja rewitalizacji zakłada budowę ścieżek pieszych i rowerowych, miejsc do grillowania, a także uruchomienie wypożyczalni kajaków. Władze miasta chcą, by było to miejsce rekreacji na terenach zielonych, przyrzecznych.

"Inwestycję rozkładamy aż na dwa lata, a w międzyczasie będziemy chcieli pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych na rewitalizację" - dodał Renkiewicz.

Po przebudowie będzie to budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych. Prace budowlane rozpoczną się w styczniu 2018 roku, a zakończą w maju 2019 roku.

Łaźnia miejska w Suwałkach działała prawdopodobnie do 1976 roku. Było w niej 20 stanowisk oraz sauna. Oprócz swojej podstawowej funkcji była dla mieszkańców miejscem spotkań towarzyskich i relaksu. Po tym jak została zlikwidowana budynek popadł w ruinę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA