PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Świętokrzyska Regionalna Organizacja Turystyczna wyedukuje hotelarzy

  • Autor: PAP
  • 28 sty 2014 17:49

Kursy zawodowe, płatne staże, doposażenie szkoły pozwalające na praktyczną naukę turystyki i hotelarstwa, zakłada projekt Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, realizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach.

REKLAMA

Partnerem w realizacji przedsięwzięcia jest brytyjska firma, zajmująca się szkoleniami w branży turystycznej i hotelarskiej.

Jak mówiła we wtorek podczas konferencji prasowej dyrektor biura zarządu świętokrzyskiej ROT Małgorzata Wilk-Grzywna, badania pokazują, że branża turystyczna w regionie potrzebuje pracowników z konkretnymi umiejętnościami zawodowymi i dobrą znajomością języków obcych. Dlatego też organizacja - zajmująca się głównie tworzeniem i promocją produktów turystycznych - zdecydowała się wesprzeć projekt edukacyjny.

W projekcie, który potrwa dwa lata, będzie uczestniczyło 200 uczniów szkoły, kształcącej w kierunkach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej i technik ekonomista.

Zaplanowano szkolenia dotyczące m. in.: rachunkowości w hotelarstwie i ubezpieczeń społecznych w krajach Unii Europejskiej, pilotażu i przewodnictwa wycieczek, organizacji turystyki.

Będą też kursy: pracy kelnera, baristy, barmana, obsługi nowoczesnych urządzeń w hotelarstwie, obsługi gościa w pokoju hotelowym oraz technik sprzedaży w hotelarstwie i gastronomii.

W kształtowaniu umiejętności praktycznych mają pomóc wyposażone dzięki realizacji projektu sale szkolne, zaaranżowane na trzygwiazdkowy pokój hotelowy, kawiarnię z barem i biuro podróży.

"Uczniowie przychodzą na zajęcia, jak do pracy. Mają za zadnie obsłużyć gościa w hotelu, sprzątnąć pokój w ramach odpowiednich procedur, czy obsłużyć gościa w barze i kawiarni" - mówił nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkole, Bartosz Prońko.

Przewidziano także spotkania z doradcami zawodowymi.

Podczas szkoleń uczniowie poznają też kulturę i krajoznawstwo Wielkiej Brytanii. W wakacje 14 wyróżniających się uczestników projektu, weźmie udział w dwutygodniowym wyjeździe studyjnym do brytyjskiego Bournemouth - największego ośrodka obsługi ruchu turystycznego na Wyspach. Poznają zasady funkcjonowania tamtejszych hoteli, lokali gastronomicznych i instytucji obsługujących ruch turystyczny. Będą uczestniczyli w warsztatach zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, w zakresie turystki.

40 osób odbędzie płatne staże zawodowe na terenie województwa świętokrzyskiego - w hotelach, restauracjach, biurach podróży i biurach rachunkowych.

Dzięki realizacji projektu w szkole wyremontowano bibliotekę i wyposażona ją w nowe, specjalistyczne podręczniki dotyczące hotelarstwa, turystyki oraz ekonomii ze wskazaniem na rachunkowość i podatki w turystyce. Obok powstała multimedialna czytelnia oraz pracownia komputerowa.

Projekt o wartości ponad 1,2 mln zł, został dofinansowany ze środków Unii Europejski, w ramach programu Kapitał Ludzki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA