PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Świętokrzyskie zbuduje park rozrywki

  • Autor: PAP
  • 08 sty 2016 07:47

Świętokrzyskie zbuduje park rozrywki Fot. Fotolia

Park tematyczny nawiązujący do świętokrzyskich legend planuje stworzyć Regionalna Organizacja Turystyczna Woj. Świętokrzyskiego. Szacowany, maksymalny koszt inwestycji to ok. 21 mln zł. Obecnie brane są pod uwagę dwie lokalizacje.

REKLAMA

Wśród potencjalnych miejsc powstania przyszłego parku brane są pod uwagę: Nowa Słupia (pow. kielecki) oraz Bałtów (pow. ostrowiecki); decyzja o tym, gdzie może powstać inwestycja oraz kto będzie partnerem ROT przy jej powstawaniu zapadnie w najbliższych dniach.

"Z pewnością do 21 stycznia, bo do tego dnia prowadzony jest nabór projektów do Urzędu Marszałkowskiego" - powiedział w czwartek rzecznik prasowy ROT Jarosław Panek.

Jak wyjaśnił planowany park ma prezentować dziedzictwo Ziemi Świętokrzyskiej z dużym naciskiem na legendy związane z regionem. Pojawią się w nim zatem zarówno czarownice jak i inne elementy związane z lokalnymi podaniami.

"Chcemy zestawić legendy z prawda naukową. Wiele zjawisk geologicznych jak na przykład gołoborza, ma dokładne uzasadnienie naukowe, tymczasem przez wieki obrosły one wieloma legendami nie mającymi z nauką nic wspólnego. Dlatego chcemy opowiadając o legendach pokazać też prawdę naukową, tak aby była to nauka połączona z zabawą" - powiedział Panek.

Planowane przedsięwzięcie ma wykorzystywać zarówno multimedia, technologie 3D jak i elementy gry aktorskiej, dzięki której będzie możliwa interakcja ze zwiedzającymi.

"Założenie jest takie aby to wszystko miało dużą przepustowość, zakładamy minimum 200 tys. ludzi rocznie" - zaznaczył. Biorąc pod uwagę wyniki obecnych atrakcji turystycznych ROT celuje zatem w czołówkę zestawienia biletowanych atrakcji w regionie, w którym od lat liderem jest Bałtowski Kompleks Turystyczny z ponad 300 tys. odwiedzających. Dla porównania, od kwietnia do grudnia ub.r. odnowione ruiny zamku w Chęcinach odwiedziło 170 tys. turystów.

Według założeń, zwiedzanie parku będzie trwało od 40 min. do 1 godziny. Inwestycja ma kosztować maksymalnie 21 mln zł. Regionalna Organizacja Turystyczna Liczy na wsparcie ze środków unijnych. Jeśli plany uda się zrealizować, atrakcja może działać w 2019 roku.

W 2014 roku w Świętokrzyskiem sprzedano 1,4 mln noclegów w hotelach, motelach i pensjonatach oraz 3,6 mln biletów w głównych obiektach turystycznych. Był to pod tym względem rekordowy rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA