PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szef działu transakcji Deka Immobilien: Rozważamy zakup kolejnych hoteli w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 maj 2013 11:26

Szef działu transakcji Deka Immobilien: Rozważamy zakup kolejnych hoteli w Polsce

Po zakupie warszawskiego hotelu InterContinental, fundusz nieruchomości niemieckiej grupy DekaBank nadal rozważa inwestowanie w polskie nieruchomości hotelowe. - Polska jest dla nas rynkiem rozwojowym z uwagi na stale rosnące przychody w hotelarstwie. Nie widzimy żadnych podstaw do tego, aby ta pozytywna ocena miała się zmienić - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Peter Heckelsmüller, szef działu transakcji zakupu i sprzedaży w Europie Środkowej i Wschodniej, Deka Immobilien GmbH.

REKLAMA

Jak fundusz nieruchomości niemieckiej grupy DekaBank ocenia polski rynek hotelarski pod kątem atrakcyjnych produktów inwestycyjnych?
W ostatnich latach, z powodu zwiększającego się w Polsce popytu na miejsca hotelowe, nastąpił znaczny wzrost liczby hoteli, co doprowadziło do stworzenia nowych możliwości inwestycyjnych. Choć duże inwestycje w infrastrukturę hotelową były głównie związane z odbywającymi się w ubiegłym roku Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, to po ich zakończeniu w Polsce nadal obserwuje się silny rozwój krajowych i zagranicznych sieci hotelowych. Wszystko to prowadzi do podwyższania standardów i coraz wyższej jakości hoteli.

Polska jest też dla nas nadal rynkiem rozwojowym z uwagi na stale rosnące przychody w hotelarstwie. Nie widzimy żadnych podstaw do tego, aby ta pozytywna ocena miała się zmienić. Z tych powodów będziemy nadal selektywnie rozważać inwestowanie w poszczególne nieruchomości, które spełniają rosnące wymagania rynku.

Co przekonało fundusz do zakupu hotelu InterContinental?
Wraz z pozyskaniem pięciogwiazdkowego hotelu InterContinental, fundusz wzbogacił swoje portfolio o jeden z wiodących hoteli w Warszawie. Dodatkowo za inwestycją przemawiała lokalizacja obiektu, którą można zaliczyć do najlepszych i wyjątkowych w Warszawie.
Ponadto wyniki dokładnych analiz danych hotelu, jakości budynku, a także warunków umowy dzierżawy potwierdzają trafność decyzji o zakupie.

Czy na polskim rynku widzą Państwo jeszcze inne hotele, które są ciekawym produktem inwestycyjnym? 
Polska jest dla nas interesującym rynkiem inwestycyjnym ze względu na utrzymujący się wzrost gospodarczy, wielkość rynku i atrakcyjną, policentryczną strukturę miast. Ograniczeniem są jednak przepisy prawne.

Istniejące hotele w centralnych lokalizacjach, z długoterminową umową dzierżawy, wiarygodnym zarządcą/administratorem i dzierżawiącą, jak też wysoką jakością budynku są najistotniejszymi kryteriami, które musi spełniać obiekt akwizycyjny i które wpływają na nasze decyzje o zakupie.
Perspektywy rozwoju hotelu i jego wskaźników muszą być przejrzyste, oparte na wiarygodnych danych, a nie tylko szacunkach i przewidywaniach. Należy zatem wykonanać badanie rzeczywistych wskaźników hotelowych i umów najmu, by planowana długoterminowa współpraca miała solidne podstawy.

Czy planują Państwo zakup kolejnych obiektów w Polsce?
Deka Immobilien jest już na polskim rynku w takich miastach jak Kraków: hotel Andel's, Poznań - hotel Andersia i Warszawie - InterContinental.
Takie hotele, które spełniają ww. wymagania i są położone w centralnych lokalizacjach, w 10 największych miastach Polski, są dla nas w każdej chwili godne oceny i uzupełniają polskie portfolio funduszy.

Dziękujemy za rozmowę 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA