PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szkło, żagle i przestrzenne kształty - zobacz, jak może wyglądać Baltic Park Molo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 maj 2012 06:35

Szkło, żagle i przestrzenne kształty - zobacz, jak może wyglądać Baltic Park Molo

Konkursowe jury wybrało trzy koncepcje inwestycji hotelowo-apartamentowo-rozrywkowej z promenadą zwieńczoną molem - Baltic Park Molo, która ma powstać w Świnoujściu. Z propozycji w najbliższym czasie wybierze tę zwycięską.

REKLAMA

Pierwsze miejsce trafiło do biura PAG. Drugie zajęła Grupa 5 Architekci z Warszawy, a trzecie - Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci z Warszawy.

Pierwsza nagroda została przyznana za "czystość kompozycyjną i funkcjonalną założenia oraz charakter, który daje tej koncepcji możliwość stania się ikoną tego miejsca" - argumentowali członkowie jury.

Zaprojektowany zespół hotelowo-apartamentowy wysokich budynków, ze szklaną elewacją nawiązującą do nadmorskich sosen, które dobrze wpisują się w otoczenie pasa nadmorskiego miasta.

"Propozycja ulokowania usług w formach nawiązujących kształtem do wydm nadmorskich, a zatem nawiązujących do natury jest ciekawa, a promenada w tym układzie funkcjonalnym przy odpowiednich modyfikacjach może zagwarantować wysoki komfort użytkowania oraz popularność wśród turystów i mieszkańców" - oceniło jury.

Drugą nagrodę przyznano za konsekwentną próbę stworzenia jednorodnego stylistycznie zespołu hotelowo-apartamentowo-usługowego o niebanalnej architekturze z wyrazistą, falującą, przekszloną tektoniką, eksponującą widok na morze.

W połączeniu z oryginalnymi chowanymi żaglami, które miałyby chronić balkony pokoje przed wiatrem, całość koncepcji nawiązuje do nadmorskiego położenia. Czytelne rozwiązanie promenady z przyjemną małą architekturą i zielenią urządzoną daje szansę na jej dużą atrakcyjność.

Trzecią nagrodę przyznano za bardzo atrakcyjne rozwiązanie programu funkcjonalnego zespołu hotelowo-apartamentowo-usługowego w stylistyce charakterystycznej dla nadmorskich obiektów plażowo-wakacyjnych. "Ciekawy układ promenady oraz umiejscowienie i liczba lokali usługowych dają szansę na stworzenie nowego centrum strefy uzdrowiskowej. Ponownie zaproponowano dużo przeszkleń w celu wyeksponowania widoku na morze. Zwraca się uwagę na to, że zaprojektowane skomplikowane w kształtach przestrzenie wymagają wysokich nakładów finansowych w celu zrealizowania proponowanego wyrazu architektonicznego" - podało jury.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA