PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szkło, żagle i przestrzenne kształty - zobacz, jak może wyglądać Baltic Park Molo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 maj 2012 06:35

Szkło, żagle i przestrzenne kształty - zobacz, jak może wyglądać Baltic Park Molo

Konkursowe jury wybrało trzy koncepcje inwestycji hotelowo-apartamentowo-rozrywkowej z promenadą zwieńczoną molem - Baltic Park Molo, która ma powstać w Świnoujściu. Z propozycji w najbliższym czasie wybierze tę zwycięską.

REKLAMA

Pierwsze miejsce trafiło do biura PAG. Drugie zajęła Grupa 5 Architekci z Warszawy, a trzecie - Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci z Warszawy.

Pierwsza nagroda została przyznana za "czystość kompozycyjną i funkcjonalną założenia oraz charakter, który daje tej koncepcji możliwość stania się ikoną tego miejsca" - argumentowali członkowie jury.

Zaprojektowany zespół hotelowo-apartamentowy wysokich budynków, ze szklaną elewacją nawiązującą do nadmorskich sosen, które dobrze wpisują się w otoczenie pasa nadmorskiego miasta.

"Propozycja ulokowania usług w formach nawiązujących kształtem do wydm nadmorskich, a zatem nawiązujących do natury jest ciekawa, a promenada w tym układzie funkcjonalnym przy odpowiednich modyfikacjach może zagwarantować wysoki komfort użytkowania oraz popularność wśród turystów i mieszkańców" - oceniło jury.

Drugą nagrodę przyznano za konsekwentną próbę stworzenia jednorodnego stylistycznie zespołu hotelowo-apartamentowo-usługowego o niebanalnej architekturze z wyrazistą, falującą, przekszloną tektoniką, eksponującą widok na morze.

W połączeniu z oryginalnymi chowanymi żaglami, które miałyby chronić balkony pokoje przed wiatrem, całość koncepcji nawiązuje do nadmorskiego położenia. Czytelne rozwiązanie promenady z przyjemną małą architekturą i zielenią urządzoną daje szansę na jej dużą atrakcyjność.

Trzecią nagrodę przyznano za bardzo atrakcyjne rozwiązanie programu funkcjonalnego zespołu hotelowo-apartamentowo-usługowego w stylistyce charakterystycznej dla nadmorskich obiektów plażowo-wakacyjnych. "Ciekawy układ promenady oraz umiejscowienie i liczba lokali usługowych dają szansę na stworzenie nowego centrum strefy uzdrowiskowej. Ponownie zaproponowano dużo przeszkleń w celu wyeksponowania widoku na morze. Zwraca się uwagę na to, że zaprojektowane skomplikowane w kształtach przestrzenie wymagają wysokich nakładów finansowych w celu zrealizowania proponowanego wyrazu architektonicznego" - podało jury.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA