PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tajlandczycy dalej kupują. U City udziałowcem Vienna House

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 lut 2017 17:51

Tajlandczycy dalej kupują. U City udziałowcem Vienna House

Nowy rok rozpoczął się dla spółki Vienna House podjęciem przyszłościowej decyzji. Całościowy pakiet akcji zostanie przejęty przez Vienna House Capital, austriacką spółkę zależną od tajlandzkiej spółki akcyjnej U City PCL (U City).

REKLAMA

Podpisanie umowy miało miejsce 23 lutego 2017 roku. W nadchodzących miesiącach transakcja będzie analizowana i weryfikowana m.in. pod kątem zgodności z prawem antymonopolowym, a następnie przygotowana do finalizacji. Dla Vienna House oznacza to wzmocnienie struktury kapitału, co umożliwi dalsze inwestycje, rozwój firmy oraz zapewnienie usług odpowiadających wymogom przyszłości.

Jednocześnie spółka Vienna House Capital podpisała umowę kupna-sprzedaży siedmiu nieruchomości hotelowych oraz dzierżawy, które znajdują się w posiadaniu spółki Warimpex i częściowo spółki UBM. Wszystkie wspomniane hotele są już zarządzane przez Vienna House, a wraz z finalizacją transakcji zostaną one włączone do austriackiej grupy hotelowej. 

U City to notowana na giełdzie tajlandzka firma inwestująca w nieruchomości. We wrześniu 2016 roku spółka U City kupiła ekskluzywny budynek biurowy w Londynie. Głównym akcjonariuszem U City, posiadającym 35,64 procent udziałów, jest grupa BTS (BTSG). To jedna z największych notowanych na giełdzie spółek w Tajlandii, z kapitalizacją rynkową na poziomie 2,7 miliarda euro. Jej działalność oparta jest na czterech sektorach: transportu (Skytrain), mediów, nieruchomości i usług. Oba przedsiębiorstwa mają siedzibę w Bangkoku i posiadają hotele na terenie Tajlandii.

- Zależało nam na transakcji, która stworzy synergię i rozszerzy nasze azjatyckie portfolio hoteli o obszar paneuropejski, a także wzmocni obecność zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i szybko rozwijających się. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować nasz stabilny rozwój we współpracy z Vienna House oraz obecnym zarządem - komentuje Piyaporn Phanachet, dyrektor generalna U City.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA