PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Targi Kielce odkładają w czasie giełdowy debiut i budowę hotelu

  • Autor: PAP
  • 07 kwi 2014 20:22

Debiut Targów Kielce SA, wbrew wcześniejszym planom, nie nastąpi w 2014 roku i został odłożony na przyszłość - poinformował PAP prezes spółki Andrzej Mochoń. Wcześniej planowano wejście spółki na giełdę na przełomie 2013 i 2014 roku.

REKLAMA

Prezes poinformował, że najbardziej prawdopodobnym terminem debiutu jest 2015 rok.

"Odłożenie decyzji wiązało się zarówno z sytuacją makroekonomiczną, która nie sprzyjała debiutom, jaki i poszukiwaniami przez nas optymalnego modelu takiej operacji" - powiedział Andrzej Mochoń.

"Celem inwestycji miała być budowa hotelu, który wzbogaciłby zaplecze centrum konferencyjnego. Zrobiliśmy analizę i okazało się, że sam hotel nie byłby zbyt atrakcyjny" - dodał.

Podkreślił jednak, że ewentualny debiut nie jest tematem zamkniętym.

"Cały czas myślimy o wejściu na giełdę" - zadeklarował.

W lutym ubiegłego roku podczas konferencji prasowej prezes Targów mówił o planach debiutu spółki na giełdzie późną jesienią 2013 albo wiosną 2014 roku. Mówił wówczas, że pieniądze z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje na poziomie 70-80 mln zł.

Targi Kielce SA mają jedną trzecią udziałów w polskim rynku targowym. Niemal sto procent akcji tej spółki należy do miasta Kielce.

Co roku w Targach Kielce prezentuje się blisko 6 tys. wystawców z prawie 60 krajów świata. Flagową imprezą jest Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywający się corcznie we wrześniu. Od 2013 roku na terenie targów działa nowoczesne centrum konferencyjne z 16 salami oraz 1000 m kw. powierzchni ekspozycyjno-bankietowej.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA