PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tatrzański Park Narodowy uczy turystów już w hotelach

  • Autor: PAP
  • 02 maj 2016 07:24

Tatrzański Park Narodowy uczy turystów już w hotelach Fot. Fotolia

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) z początkiem maja uruchomiły pilotażowy program o nazwie „Gotowi w góry” – dzięki niemu turyści dowiedzą się jak przygotować się do wędrówki i jakie warunki panują w Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlaki z hotelu czy pensjonatu.

REKLAMA

Specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych trafiły do 100 wybranych obiektów noclegowych w Zakopanem i okolicach. Turyści nocujący w tych hotelach i pensjonatach będą mogli dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują w parku narodowym, co warto spakować do plecaka przed wyruszeniem w góry, jak zaplanować wycieczkę oraz jakie panują warunki pogodowe w Tatrach.

Jak wyjaśnił dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, pomysł na program "Gotowi w góry" wynikł wprost ze strategii parku.

"Do tej pory bywa tak, że turyści idąc w góry dopiero po przekroczeniu granic parku narodowego zastanawiają się gdzie iść. Postanowiliśmy krok po kroku to zmieniać, aby turyści byli świadomi, gdzie się znajdują, jak być przygotowanym na górską wyprawę i inaczej postrzegali otaczającą przyrodę. Zależy nam na bezpieczeństwie i satysfakcji turystów" - powiedział Ziobrowski.

Intencją władz parku jest, aby turyści mieli dostęp do niezbędnych informacji jeszcze przed przekroczeniem bram parku narodowego, czyli już na kwaterze. Władze parku w tym celu porozumiały się z kwaterodawcami, którzy będą dystrybuować materiały informacyjne TPN.

"Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć zasięg informacyjny, a przy okazji będziemy w stanie edukować również kwaterodawców, hotelarzy, którzy są pierwszym kontaktem z turystami docierającymi pod Tatry" - dodał dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Informacje na tablicach będą codziennie aktualizowane. Turyści będą mogli także pobrać materiały związane z bezpieczeństwem w górach oraz mapy.

Władze TPN zapewniają, że jeśli program się sprawdzi, zostanie nim objętych więcej kwater. Wsparcie programu zadeklarował już zakopiański Urząd Miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA