PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Technologie siłą hoteli

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 kwi 2015 11:19

Technologie siłą hoteli Dariusz Futoma, Director, Horwath HTL Poland

Technologie mobilne coraz mocniej wkraczają na rynek hotelarski w Polsce. Inwestycja w takie rozwiązania nie tylko wpływa na wartość obiektu, ale jest też odpowiedzią na wymagania współczesnych klientów. - Goście są rozczarowani, jeśli hotele nie potrafią im dostarczyć innowacji przynajmniej na takim poziomie, z jakimi mają dostęp w swoim życiu prywatnym czy zawodowym. Często też oczekują, że zetkną się z rozwiązaniami, które wyzwolą efekt "wow" - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl. Dariusz Futoma, Director, Horwath HTL Poland.

REKLAMA

Szeroko pojęta mobilność jest i będzie źródłem innowacji, a platformy mobilne główną technologią zapewniającą wszechstronną komunikację hotelu z klientem.

Dariusz Futoma podaje przykład jednej z sieci hotelowych w Polsce, która wysyła do swoich klientów sms w dniu przyjazdu z informacją, że pokój jest już gotowy. Dodatkowo sms zawiera praktyczne informacje ułatwiające podróż: dojazd do hotelu, kody dostępu do parkingu hotelowego itp.

- Z kolei jedna z sieci skandynawskich daje możliwość zameldowania się w hotelu w dowolnej chwili. Następuje to po pobraniu aplikacji i dokonaniu przedpłaty. Klient otrzymuje na smartfona "klucz" i po wybraniu funkcji "odblokuj", może wejść do pokoju - podaje Dariusz Futoma.

Jak podsumowuje, ważna jest bezpośrednia interakcja z gościem, jednak na poszczególnych etapach wyboru hotelu, np. rezerwacji, pracownika może niedługo zastąpić system.

Według raportu Hospitality Technology’s 2015 Lodging Technology Study, rok 2015 będzie rekordowy pod względem wydatków na zakup nowoczesnych technologii, a właściciele hoteli planują znaczną część budżetów IT przeznaczyć na dostosowanie swoich obiektów do oczekiwań coraz bardziej wymagających technologicznie gości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA