PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tłum wierzycieli hotelu Francuskiego w Krakowie

  • Autor: Puls Biznesu
  • 19 lis 2013 09:56

1 października br. sąd ogłosił upadłość spółki Emir 19, kontrolującej hotel Francuski w Krakowie. Na rachunkach firmy i w kasie syndyk nie znalazł żadnej gotówki - podaje Puls Biznesu.

REKLAMA

Emir 19 to spółka, której udziałowcami po połowie są niewypłacalne, wciąż notowane na GPW, Alterco oraz cypryjski Rodes Consulting, kontrolowany przez synów Adama Gesslera - znanego restauratora. 

Jak podaje Puls Biznesu, spółka kupiła hotel od Orbisu dwa lata temu. Problemy zaczęły się w kwietniu 2012 roku. Spółki nie płaciły rat kredytu w banku FM Bank PBP, ktorym sfinansowały zakup hotelu w terminie, nie przedstawiła dokumentów wymaganych umową kredytową, nie zapłaciła za doradztwo przy zakupie obiektu, a także nie uiszczała podatku od nieruchomości. Dlatego na liście wierzycieli spółki są Maciej Grelowski, były prezes Orbisu, kancelarie prawnicze Żukowski i Partnerzy oraz White & Case, a także Urząd Miasta Krakowa.

W kwietniu 2013 roku FM Bank PBP wypowiedział kredyt, a w czerwcu złożył wniosek o upadłość Emir 19. 

Cztery dni później powstała spółka Hotel Francuski, która podpisała umowę z Emir 19 na przejęcie długów w zamian za nieruchomość z położonym na niej hotelem - czytamy w PB.

Według PB FM Bank zawiadomił o sprawie prokuraturę. Postępowanie prowadzi CBŚ. To część większego śledztwa, dotyczącego nieprawidłowości w działaniu Alterco.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA