PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

To było prawdziwe oblężenie Malborka

  • Autor: PAP
  • 10 sty 2018 15:47

To było prawdziwe oblężenie Malborka Fot. pixabay

639 tysięcy osób zwiedziło w 2017 roku krzyżacki zamek w Malborku. To rekord w historii Muzeum Zamkowego i – zdaniem gospodarzy - efekt m.in. prac konserwatorskich, które przywracają warowni świetność oraz nowych aranżacji stałych wystaw.

REKLAMA

Jak poinformowała PAP Iwona Orszulak z działu promocji Muzeum Zamkowego w Malborku, wśród ubiegłorocznych gości prawie 486 tysięcy stanowili turyści z Polski, a 153 tysiące - przybysze z zagranicy. W tej drugiej kategorii najwięcej było gości z Niemiec, Rosji, Litwy, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii. - Nie brakowało jednak także osób z takich krajów jak Australia, Ekwador czy Filipiny - mówiła Orszulak.

- Duża frekwencja jest efektem rosnącej atrakcyjności zamku, na którą składa się kilka czynników. Na pewno jednym z nich są prowadzone na szeroką skalę prace konserwatorskie, w ramach których przywracana jest zamkowi dawna świetność. Na zwiększenie atrakcyjności muzeum złożyły się także nowe aranżacje stałych wystaw prezentujących militaria, bursztyn czy średniowieczną rzeźbę - powiedział PAP wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku Rafał Mańkus.

Orszulak wyjaśniła, że najwięcej osób zwiedza malborski zamek w lipcu i sierpniu. W lipcu bilet wstępu do zamku kupiło 136 tysięcy osób, w sierpniu - prawie 144 tysiące. - W historii zamku nie zdarzyło się jeszcze tak, by w dwa miesiące do obiektu weszło 280 tys. osób - dodała Orszulak.

Poinformowała też, że wyjątkowo dobre statystyki w lipcu były między innymi efektem organizacji cyklicznej imprezy odbywającej się tradycyjnie w tym miesiącu - Festiwalu Kultury Średniowiecznej "Oblężenie Malborka". Zdaniem gospodarzy muzeum, w tym trzydniowym wydarzeniu, rozgrywającym się głównie na terenach przyzamkowych, udział wzięło blisko 60 tysięcy ludzi, z czego 20 tysięcy zwiedziło przy tej okazji samą warownię.

Ponad 17 tysięcy osób zdecydowało się też w ub. roku skorzystać z możliwości wieczornego zwiedzenia zamku. W ramach tej oferty turyści mogą wybrać dwie opcje - nocne oprowadzanie po zamku (wzięło w nim udział 10 tysięcy osób) lub spektakl "Światło i dźwięk", którego widzami było w 2017 roku ponad 7 tysięcy osób.

Orszulak wyjaśniła, że duża część turystów odwiedzających zamek decyduje się przy tej okazji na wejście na zamkową wieżę. W 2017 roku wspięło się nią 80 tysięcy gości. Gospodarze zamku organizują też coraz więcej wycieczek dedykowanych młodszym gościom. W ubiegłym roku zwiększono ich liczbę, odbywały się one nie jak dotychczas dwa razy dziennie a aż cztery razy, a mimo to były one "bardzo oblegane".

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA