PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trudna sytuacja radomskiego lotniska

  • Autor: PAP
  • 10 mar 2015 08:21

Inwestycje i zakupy na lotnisku w Radomiu zostaną tymczasowo wstrzymane - to decyzja prezydenta Radomia.

REKLAMA

Trudna sytuacja radomskiego lotniska była omawiana w poniedziałek (9 marca) podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomiu.

Port lotniczy działa w Radomiu od końca maja ub. roku, ale wciąż nie odbywają się z niego regularne loty. Jak mówił w poniedziałek prezes zarządu spółki Port Lotniczy Radom Tomasz Siwak, prowadzone są rozmowy z kilkoma potencjalnymi przewoźnikami. Siwak nie chciał jednak ujawnić, o jakie linie lotnicze chodzi.

Według prezydenta miasta Radosława Witkowskiego konieczna jest restrukturyzacja i ograniczenie kosztów działalności lotniska, włącznie z ograniczeniem liczby zatrudnionych osób w spółce Port Lotniczy Radom. Roczny koszt utrzymania lotniska w Radomiu wynosi 12 mln zł. Spółka zatrudnia przeszło 140 osób.

Zdaniem Witkowskiego Radom powinien rozważyć wykorzystanie dobrych rozwiązań, jakie zastosowało lotnisko w Zielonej Górze. Jak zaznaczył - na etatach zatrudnionych jest tam około 30 osób, a utrzymanie portu rocznie wynosi 4 mln zł.

Prezydent zdecydował o tymczasowym wstrzymaniu nowych inwestycji i zakupów na lotnisku w Radomiu, do czasu aż nie będzie pewne, że rozpocznie się regularny ruch pasażerski. "Nie chcę doprowadzić do sytuacji, kiedy będziemy się lawinowo zadłużać, przekazywać pieniądze portowi lotniczemu, a ciągle nie będą z niego latać samoloty pasażerskie" - wyjaśnił Witkowski.

Prezydent miasta zapowiedział współpracę z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL) w kontekście zarządzania lotniskiem w Radomiu oraz z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT w kontekście operacji lotniczych. Według niego lotnisko w Radomiu mogłoby stanowić - jak to określił - port komplementarny dla lotniska w Warszawie. "Przedstawiciele PPL złożyli nam propozycję podpisania listu intencyjnego dotyczącego stworzenia na Mazowszu "duoportu", na który składałoby się lotniska im. Chopina w Warszawie i lotnisko w Radomiu" - zaznaczył Witkowski.

Prezydent przypomniał, że spółka zamierza wyemitować 700 tys. akcji o wartości 100 zł każda, które - według planu zarządu - miałby objąć podmiot zewnętrzny. W ciągu kilkunastu lat akcje miałaby z kolei odkupić gmina. Obecnie trwają w tej sprawie negocjacje. Za pieniądze uzyskane z akcji miałyby być wykonane kolejne inwestycje, m.in. budowa płyty postojowej i przebudowa drogi kołowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA