PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trwają obchody Światowego Dnia Turystyki

  • Autor: PAP
  • 30 wrz 2016 07:17

Trwają obchody Światowego Dnia Turystyki Fot. Fotolia

Około 30 osób i instytucji aktywnie działających na rzecz rozwoju polskiej turystyki i jej promocji zostało wyróżnionych honorowymi odznakami i statuetkami podczas uroczystej gali obchodów Światowego Dnia Turystyki w Polsce, która odbyła się w czwartek wieczorem na Zamku w Krasiczynie (Podkarpackie).

REKLAMA

Uczestniczący w uroczystości wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek podziękował przedstawicielom branży turystycznej za ich pracę i wysiłek.

"Za to, że także dzięki państwu możemy świętować najlepszy, odkąd mierzymy to statystycznie, sezon w historii polskiej turystyki. To wszystko, co było udziałem nas wszystkich, wszystkich regionów, 16 województw, wszystkich organizacji, różnego rodzaju środowisk oraz osób kształtuje ten sukces anno Domini 2016" - mówił Lasek podczas gali.

Wyraził też wiarę w to, że działając wspólnie "jesteśmy w stanie ustabilizować te trendy wzrostowe", a także spowodować, że polska turystyka utrzyma swoje bardzo ważne miejsce w polskiej gospodarce.

Odczytał także list ministra sportu i turystyki Witolda Bańki.

Dzięki turystyce poznajemy otaczający nas świat i kształtujemy swoją osobowość. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania ludzi, którzy z pasją i poświęceniem przyczyniają się do rozwoju i upowszechniania polskiej turystyki" - odczytał z listu wiceminister.

Bańka w liście podkreślił też duże zaangażowanie województwa podkarpackiego w pilotażowy program "Weekend za pół ceny", który był realizowany przez ministerstwo sportu i turystyki w ostatni weekend września. Jak zauważył akcja prezentująca polską ofertę turystyczną i zachęcająca Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych spotkała się z dużym zainteresowaniem branży turystycznej i okazała się ogromnym sukcesem.

"Cieszę się, że święto polskiej turystyki odbywa się na Zamku w Krasiczynie, jednej z najpiękniejszych pereł polskiego renesansu"- napisał w liście minister.

Z wyboru Podkarpacia na miejsce obchodów Światowego Dnia Turystyki cieszył się też marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl. Przypomniał, że turystyka na Podkarpaciu to ważny element gospodarki, rozwoju zrównoważonego, a województwo podejmuje szereg działań wzmacniających turystykę w regionie, w tym finansowanie m.in. z RPO, czy innych programów.

"Ci, którzy się dzisiaj zebrali, zajmują się profesjonalnie turystyką są przedsiębiorcami, osobami, które wspierają ten obszar, ale jest wśród nich naprawdę wielu pasjonatów, którzy oddają się tej dziedzinie, temu obszarowi i są naprawdę jednymi z cenniejszych ludzi, którzy do rozwoju turystyki się przyczyniają" - mówił Ortyl.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA