PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trwają ponowne poszukiwania operatora Term Warmińskich

  • Autor: PAP
  • 18 sie 2015 12:37

Lidzbarskie starostwo ogłosiło na 29 września kolejny termin, w którym czeka na oferty firm zainteresowanych prowadzeniem Term Warmińskich. Dotychczasowe negocjacje z jedynym oferentem deklarującym chęć zawarcia takiej umowy zakończyły się niepowodzeniem.

REKLAMA

O odwołaniu - prowadzonych od maja - negocjacji w sprawie zawarcia umowy na prowadzenie zbudowanego w Lidzbarku Warmińskim kompleksu basenowo-rekreacyjnego poinformował PAP starosta Jan Harhaj. Jak dodał, ogłoszono już kolejny termin, w którym firmy mogą starać się o udzielenie koncesji na takie usługi w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Starostwo powiatowe czeka na oferty do 29 września, a negocjacje, które miałyby wyłonić operatora Term Warmińskich, zaplanowano na początek października.

W poprzednim postępowaniu wniosek o przyznanie takiej koncesji złożyła tylko jedna firma - Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek-Ryn". To spółka należąca do Grupy Anders, która prowadzi cztery hotele w regionie (w tym czterogwiazdkowy na przedzamczu w Lidzbarku Warmińskim), obiekty gastronomiczne i biuro podróży. Według starosty negocjacje zakończyły się niepowodzeniem, bo spółka uznała, że w projekcie umowy zostały utrzymane zapisy, które nie pozwalają jej podpisać.

Powiatowy samorząd oczekuje, że prywatny partner będzie świadczył usługi z wykorzystaniem infrastruktury kompleksu basenowo-rekreacyjnego na własną odpowiedzialność. Operator ma pokrywać wszystkie koszty eksploatacji urządzeń, remontów i napraw. Będzie pobierał opłaty od osób korzystających z term, a powiatowi ma płacić czynsz dzierżawny, naliczany jako odsetek od tych przychodów.

Musi też na własny koszt ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej związanej z prowadzoną tam działalnością, a także ubezpieczyć dzierżawiony majątek od zniszczenia na co najmniej 20 mln zł. Ma również ustanowić zabezpieczenie (1 mln zł) ewentualnych roszczeń powiatu, w razie nienależytego wykonywania umowy. Koncesja ma być przyznana na okres nie dłuższy niż 15 lat.

Starosta Harhaj wyraził w rozmowie z PAP nadzieję, że obecna próba znalezienia operatora będzie skuteczna. Jak zapewnił, w trakcie poprzedniego postępowania zgłaszały się firmy, które nie zdążyły złożyć ofert w wymaganym terminie. Zaznaczył też, że w przypadku dalszego braku partnera prywatnego samorządy miejski i powiatowy mogą powołać spółkę celową, która będzie zarządzać lidzbarskimi termami.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA