PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trwają prace nad przygotowaniem projektu zabudowy dawnego dworca PKP w Poznaniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 cze 2013 14:30

Trwają prace nad przygotowaniem projektu zabudowy dawnego dworca PKP w Poznaniu

Firma Trigranit kończy prace nad przygotowaniem projektu zabudowy dawnego dworca PKP w Poznaniu - poinformował portal Propertynews.pl Przemysław Terlecki, przedstawiciel Trigranit. Oficjalna propozycja zostanie przedstawiona PKP jeszcze w te wakacje.

REKLAMA

Zabudowa dawnego dworca PKP w Poznaniu to jeden z kolejnych etapów realizacji Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Firma Trigranit ogłosiła konkurs architektoniczny i zebrał już kilkanaście projektów związanych z planowaną inwestycją. W tym momencie deweloper prowadzi wstępną selekcję, która wyłoni najlepsze jej zdaniem propozycje. Kompleksowa oferta jeszcze w te wakacje zostanie zaprezentowana Polskim Kolejom Państwowym.

- Na terenie inwestycji powstanie na pewno hotel, biura, sale konferencyjne, a także lokale usługowe i handlowe - wymienia Przemysław Terlecki.

Trigranit rozpoczął także poszukiwania potencjalnego operatora dla hotelu, który powstanie w ramach inwestycji. - Rozesłaliśmy już wstępne zapytania i mogę powiedzieć, że zainteresowanie ze strony sieci hotelarskich jest bardzo duże - zdradził Przemysław Terlecki.

Dawny dworzec PKP prawdopodobnie zostanie wyburzony. Zgodnie ze słowami Przemysława Terleckiego jego stan techniczny jest na tyle zły, że realizacja dużej inwestycji w oparciu o istniejącą zabudowę jest niemożliwa. Firma chce jednak, by oficjalny projekt odwoływał się do architektury dawnego dworca.

Wiadomo na pewno, że w ramach przedsięwzięcia nie powstaną wieżowce. Z jednej strony w sąsiedztwie przyszłej inwestycji nie ma wysokiej zabudowy, a z drugiej dochodzi kwestia samej opłacalności ich budowy.

Po złożeniu oficjalnej oferty na ręce PKP realizacja projektu będzie uzależniona w dużej mierze od zgody kolejowej spółki oraz pozyskania finansowania. - Około dwóch lat pochłonie samo przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz zdobycie pozwoleń administracyjnych na budowę. Wariant realistyczny w polskich warunkach zakłada, że realizacja inwestycji rozpocznie się jesienią 2015 roku - powiedział Terlecki.

Plany zagospodarowania dawnego dworca PKP w Poznaniu to w zasadzie kontynuacja współpracy pomiędzy Trigranitem a PKP przy realizacji Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. - Nasza współpraca z PKP układa się w doskonały sposób - skomentował Terlecki. - PKP widzi konieczność zadbania o swoje dworce co udowodniła już wielokrotnie realizując i planując podobne inwestycje na terenie całego kraju - dodaje.

Pierwsze informacje o planowanej inwestycji na terenie dawnego dworca PKP zdradził w rozmowie z Propertynews.pl w lutym Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający TriGranit Development Polska. Firma była wtedy na etapie przygotowania wstępnej koncepcji projektu.

Budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu zakładała budowę nowej siedziby dworca PKP Poznań Główny, nowego dworca autobusowego z 19 stanowiskami i wielopoziomowego parkingu na 1500 aut. Jednocześnie realizowane jest także centrum handlowo-rozrywkowe Poznań City Center o powierzchni 60 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA