PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy firmy chętne na wykonanie remontu hali Okrąglak

  • Autor: PAP
  • 08 sie 2014 14:18

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na remont hali widowiskowo-sportowej Okrąglak. Tylko jedna z nich mieści się w kwocie niespełna 30,8 mln zł zarezerwowanej na remont hali przez miasto. Inwestor będzie mieć maksymalnie dwa lata na przebudowę obiektu.

REKLAMA

Oferty otwarto w opolskim urzędzie miasta w piątek. Wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko poinformowała PAP, że spośród złożonych ofert najkorzystniejszą cenowo złożyła firma Energopol Trade z Opola, która zaproponowała cenę nieco ponad 30 mln 650 tys. zł. Oferta opolskiej spółki Polbau opiewała na kwotę ponad 31 mln 988 tys. zł, a warszawskiej firmy Moris-Sport - 35 mln 640 tys. zł. Miasto natomiast na remont hali Okrąglak przeznaczyło niespełna 30,8 mln zł.

Kawałko dodał, że oferta spełniająca kryterium ceny będzie w najbliższym czasie sprawdzana pod względem formalnym. "Jeśli nie będzie protestów, to podpisanie umowy i przekazanie placu budowy wykonawcy powinno nastąpić w ciągu miesiąca" - dodał wiceprezydent Opola.

Otwarte w piątek oferty złożono w ramach drugiego ogłoszonego przez miasto przetargu na remont opolskiego Okrąglaka. W pierwszym - jak przypomniał Kawałko - złożono dwie oferty. Obie były na kwoty wyższe, niż założenia budżetowe miasta na ten cel.

Z wcześniejszych wyliczeń miasta wynikało, że bardziej opłaca się remontować istniejącą halę, niż budować w jej miejscu nową. Remont, według tych wyliczeń, ma być o ok. 8 mln zł tańszy. "Poza tym zależało nam na tym, by zachować kształt bryły Okrąglaka, bo wrósł on już w krajobraz Opola" - mówił Kawałko.

Wybrana w przetargu firma będzie musiała najpierw rozebrać większą część hali. W nowym obiekcie zostaną wykorzystane tylko niektóre istniejące elementy obecnego budynku, takie jak właśnie konstrukcja charakterystycznej, półokrągłej kopuły, która zostanie wzmocniona i wypiaskowana. Kształt i kubatura budowli pozostaną natomiast te same. Zwiększy się jednak liczba miejsc na widowni - z 2,2 tys. do 3,6 tys. Ponad 250 miejsc będzie też na mobilnych trybunach. W ramach inwestycji powstaną również parkingi i drogi dojazdowe.

Okrąglak w nowej odsłonie został tak zaprojektowany, by spełniał wymagania i stwarzał możliwość organizacji imprez sportowych o charakterze krajowym i światowym. Ma być przystosowany do rozgrywek piłki ręcznej, siatkowej i koszykowej, a także np. badmintona. Ma w nim zostać poprawiona akustyka, zatem będą się w hali mogły odbywać także imprezy muzyczne. Obiekt straci natomiast funkcję wystawienniczą, m.in. ze względu na fakt, że miasto w tym roku oddało do użytku Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA