PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy zamiast jednego. Katowice szykują miliony na inwestycje

  • Autor: PAP
  • 28 kwi 2017 13:40

Trzy zamiast jednego. Katowice szykują miliony na inwestycje Fotolia

Trzy nowe baseny za nieco ponad 75 mln zł zbuduje do 2019 r. samorząd Katowic. W piątek miasto poinformowało o wyborze wykonawców. Ich łączne oferty okazały się niższe, niż zakładany wcześniej koszt inwestycji - przekraczający 92 mln zł.

REKLAMA

Baseny powstaną przy ul. Kościuszki w dzielnicy Brynów, ul. Wczasowej na Ligocie - Zadolu oraz ul. Hallera/Konna w Szopienicach-Burowcu. Prace projektowe wykonała w ub. roku pracownia Pion z Łodzi.

Najkorzystniejsze oferty na budowę pływalni przy ul. Konnej i Kościuszki złożyła firma NDI z Sopotu (odpowiednio 24,1 mln zł i 25,2 mln zł), natomiast na budowę obiektu przy ul. Wczasowej - firma Alstal Grupa Budowlana z Inowrocławia (26,2 mln zł).

Jeżeli inni oferenci nie wniosą odwołań (mają na to czas do 8 maja), samorząd będzie mógł podpisywać umowy i przekazywać place budów wykonawcom. Od dni podpisania umów będą mieli oni na ukończenie inwestycji po 22 miesiące.

Budowa trzech basenów pływackich w Katowicach była jednym z głównych postulatów wyborczych prezydenta Katowic Marcina Krupy. "Trzy obiekty zamiast jednego aquaparku oznaczają, że zdecydowana większość mieszkańców będzie mieć basen w odległości nie przekraczającej 5 kilometrów" - przypomniał, cytowany w piątkowej informacji miasta, Krupa.

Prezydent Katowic zwrócił też uwagę na czynnik finansowy. "Wyprawa czteroosobowej rodziny do aquaparku to poważny wydatek, natomiast baseny sportowe z dodatkowymi atrakcjami są o wiele tańsze i więcej osób będzie na nie stać. Ustalając cennik, na pewno będziemy mieli na uwadze dodatkowe upusty dla rodzin 3+" - zadeklarował Krupa.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami baseny mają mieć funkcje umożliwiające aktywne spędzanie czasu przez całe rodziny. Ich projekty przewidują m.in.: 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25x16 m, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci z atrakcjami, trybuny dla widzów, zjeżdżalnię, gabinety odnowy biologicznej (przy ul. Wczasowej), siłownię (przy ul. Hallera i ul. Kościuszki), hale sportowe oraz sauny.

Każdy z basenów będzie wolnostojącym budynkiem parterowym. Składać się będą z foyer (sklepik z punktem kawowym, wejścia do szatni i na trybunę, kasy, sanitariaty, zaplecze administracyjne), części basenowej (z szatnią koedukacyjną na 240 szafek i 20 przebieralni oraz damskimi i męskimi zespołami sanitarnymi), części sportowej oraz technicznej.

W hali basenu zaprojektowano dwie niecki: sportową i rekreacyjno-pływacką z urządzeniami rekreacyjnymi. Przy basenach będą trybuny na 115 miejsc, wieże zjeżdżalni o wysokości 8 m i długości 80 m, a także zespoły saunarium (sauna turecka, dwie sauny fińskie, wypoczywalnia, beczka schładzająca). W części sportowej "suchej" przewidziano siłownię, salę fitness oraz halę sportową - z własną recepcją.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA