PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Turyści chętniej odwiedzają Warszawę

  • Autor: PAP
  • 07 sie 2013 21:23

W lipcu 2013 r. dwukrotnie więcej turystów niż przed rokiem skorzystało z usług biur Warszawskiej Informacji Turystycznej - informuje ratusz. Według prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz wzrost liczby turystów odwiedzających stolicę to m.in. efekt bardzo dobrej organizacji Euro 2012.

REKLAMA

W stolicy działają trzy biura informacji turystycznej - w Pałacu Kultury i Nauki, na Rynku Starego Miasta i na Lotnisku Chopina. Jak poinformował w środę stołeczny ratusz, biuro w PKiN odwiedziło w lipcu tego roku niemal 15 tys. osób. W tym samym okresie 2012 roku było ich ok. 6,5 tys. W punkcie na Rynku Starego Miasta udzielono informacji ponad 15 tys. turystów, a rok temu - ponad 7 tys. Biuro na Lotnisku Chopina w ubiegłym miesiącu odwiedziło ponad 9 tys. gości. W analogicznym okresie 2012 roku było ich blisko 6 tys.

Od czasu Euro 2012 miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów odwiedzają też dwu- lub trzyosobowe zespoły na rowerach oznaczonych syrenką "Zakochaj się w Warszawie". Z tej formy informacji skorzystało do tej pory 1,3 tys. osób.

Według władz stolicy wzrost liczby turystów, którzy w lipcu odwiedzili punkty informacji turystycznej, może świadczyć o wzroście zainteresowania Warszawą.

Zdaniem prezydent Warszawy zwiększony ruch turystyczny w stolicy to efekt bardzo dobrej organizacji turnieju EURO 2012. "Widzimy, że Ci, którzy byli na turnieju, zgodnie z deklaracjami, zdecydowali się ponownie odwiedzić Warszawę. Widzimy też, że zabrali ze sobą rodziny i znajomych. Bardzo mnie cieszy, że turyści na nowo odkrywają Warszawę, która jest przecież miastem otwartym i niezwykłe barwnym" - uważa Gronkiewicz-Waltz.

Jak podaje WIT, turyści najczęściej zwiedzają: Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik oraz Park Fontann na Podzamczu. Najpopularniejsze muzea to: Narodowe i Powstania Warszawskiego. Dużym powodzeniem cieszą się też miejsca związane z Fryderykiem Chopinem.

Turyści korzystający z punktów informacji turystycznej to w 70 proc. obcokrajowcy - głównie Hiszpanie, Niemcy, Brytyjczycy, Francuzi, Rosjanie, Amerykanie oraz Włosi.

Na podstawie pytań zadawanych przez turystów Stołeczne Biuro Turystyki przygotowuje informatory dostępne w punktach WIT oraz na stronie internetowej www.warsawtour.pl.

Barbara Tekieli, dyrektor Stołeczne Biuro Turystyki, powiedziała PAP, że turyści odwiedzający punkty informacji często zadają nietypowe pytania. Np.: "Gdzie można kupić dżdżownicę kalifornijską?", "Które restauracje na Starym Mieście są do wykupienia?", "Ile gotówki powinienem wziąć z bankomatu na lotnisku, żeby ciekawie spędzić wieczór w Warszawie?", "Czy w Krakowie też muszę płacić w polskich złotówkach?".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA