PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Turyści doceniają gdańskie hotele

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 sie 2014 15:09

Odbywające się w Polsce w dniach 30.08 - 21.09 br. mistrzostwa świata w piłce siatkowej stały się pretekstem do przygotowania przez serwis trivago.pl zestawienie miast z najlepiej i najgorzej ocenianymi hotelami w naszym kraju. Najwyższą ocenę otrzymał Gdańsk, a najniższą Katowice.

REKLAMA

Serwis trivago, skupiający ponad 120 milionów opinii na temat hoteli, sprawdził, jak oceniane są hotele w polskich miastach goszczących siatkarzy podczas tegorocznych Mistrzostw Świata. Opinie pochodzą z ponad 150 różnych stron rezerwacyjnych i wystawiane są przez turystów z całego świata. Pod uwagę zostały wzięte: Gdańsk, Kraków, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław oraz Katowice, czyli wszystkie miasta, w których będą odbywały się mecze.

Okazało się, iż najwyżej oceniane hotele ma Gdańsk, który zdobył 84,10 w skali 100 punktów. Na miejscu drugim znalazł się Kraków (83,95/100), a na trzecim Warszawa (82,99/100). Najgorzej oceniane są hotele w Katowicach (81,31/100).W srodku zestawienia znalazły sie kolejno: Łódź, Bydgoszcz i Wrocław.

Przeanalizowane zostały również średnie ceny za zakwaterowanie w powyższych miastach w okresie 30.08-21.09. Fani piłki siatkowej potrzebujący noclegu najmniej zapłacą w Łodzi. Pokój dwuosobowy będzie ich tam kosztował średnio 198 zł. Jest to jedyne miasto, w którym podczas Mistrzostw średnia cena utrzymują się na poziomie poniżej 200 zł/noc. We Wrocławiu, za taki sam pokój, zapłacimy już 257 zł, w Katowicach i Bydgoszczy 262 zł, w Krakowie 266 zł, w Gdańsku 270 zł, a w Warszawie 304 zł.

Niespodzianką jest fakt, że w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, zdrożały jedynie Katowice (+21,4proc.) oraz Bydgoszcz (+21,0proc.). W pozostałych miastach nie odnotowano większych skoków bądź spadków cen.

Podane w komunikacie średnie ceny pochodzą z dnia 12.08.2014r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA