PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Turyści na nowo odkrywają Warszawę

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 07 sie 2013 13:03

Ponad dwukrotnie więcej obsłużonych turystów - takim wynikiem mogą pochwalić się pracownicy Warszawskiej Informacji Turystycznej. Jedynie w lipcu, w trzech punktach WIT, informacji udzielono 41 690 turystom, z czego 29 320 stanowili goście z zagranicy.

REKLAMA

Punkty Warszawskiej Informacji Turystycznej, znajdujące się w Pałacu Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta, odwiedziła w lipcu 2013 roku rekordowa liczba turystów.

W PKiN obsłużono 14 812 gości, odwiedzających stolicę - w tym samym okresie 2012 roku było to 6 441 osób. W przypadku punktu znajdującego się na Rynku Starego Miasta turystów było 15 474 - w lipcu 2012 roku było ich 7 362.

Punkt WIT mieszczący się na stołecznym Lotnisku Chopina, również może pochwalić się znacznym wzrostem obsługi turystów. W lipcu punkt odwiedziło 9 610 gości korzystających z połączeń lotniczych. W analogicznym okresie roku ubiegłego, było ich 5 764.

- Zwiększony ruch turystyczny w Warszawie to efekt bardzo dobrej organizacji turnieju Euro 2012. Widzimy, że ci, którzy byli na turnieju, zgodnie z deklaracjami, zdecydowali się ponownie odwiedzić Warszawę. Widzimy też, że zabrali ze sobą rodziny i znajomych. Bardzo mnie cieszy, że turyści na nowo odkrywają Warszawę, która jest przecież miastem otwartym i niezwykłe barwnym - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Więcej: http://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/,51218.html 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA