PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Turyści w Warszawie mogą korzystać z najnowszych technologii

  • Autor: PAP
  • 27 sty 2016 17:36

Turyści w Warszawie mogą korzystać z najnowszych technologii Warszawa

Możliwość zrobienia selfie z Fryderykiem Chopinem oraz przeniesienia się do Warszawy jego młodości - nowoczesne technologie mają przybliżyć postać kompozytora młodszym odbiorcom i turystom. Stołeczne Biuro Turystyki zaprezentowało w środę zakończony projekt "Warszawa Chopina".

REKLAMA

Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Anna Witkowska podkreśliła, że Fryderyk Chopin to jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, "dlatego zależało nam, żeby uwspółcześnić nieco tę postać, żeby przybliżyć ją młodym ludziom, którzy stanowią znaczny procent osób przyjeżdżających do Warszawy".

Młodzieńcza aparycja, modnie skrojony frak, fantazyjnie zawiązany fular i zawadiackie spojrzenie - tak wygląda nowy wizerunek Chopina. "Chcieliśmy pokazać go w taki sposób, w jaki on mógłby wyglądać obecnie i w taki sposób, w który mógłby być bardziej do przyjęcia przez młodych ludzi, niż taką zamyśloną postać z pomnika" - dodała Witkowska.

W ramach projektu powstała aplikacja "Selfie with Chopin". Pozwala ona wykonać fotografię, na której - oprócz autora - pojawi się automatycznie wirtualny Fryderyk. Aby mieć możliwość wykonania autoportretu wystarczy stanąć w pobliżu jednej z siedmiu lokalizacji, z którymi związany był artysta, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Ogrodu Saskiego czy Pałacu Ostrogskich (obecnie mieści się tu Muzeum Fryderyka Chopina". Kompozytor powita także podróżnych z całego świata na stołecznym lotnisku swojego imienia.

Kolejną aplikacją - dostępną na systemy iOS oraz Android - jest "Chopin in Warsaw". Umożliwia ona użytkownikom przeniesienie się do miasta młodości kompozytora. Zestawienie XIX-wiecznych rycin ze współczesnymi fotografiami stolicy uświadomią skalę zmian w architekturze miasta i wyglądzie jego ulic. Z kolei technologia AR (Augmented Reality) pozwoli ujrzeć nieistniejący Pałac Saski, w którym mieszkał kompozytor i salonik rodzinny w Pałacu Czapskich - nieomal oczami Chopina.

Aplikacja jest także idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących ciekawych wydarzeń poświęconych artyście, m.in. międzynarodowych festiwali, koncertów i wystaw.

Wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski zwrócił uwagę, że coraz większa liczba turystów odwiedzających Warszawę korzysta z urządzeń mobilnych, szukając także ofert kulturalnych. "Od jakiegoś czasu wdrażamy rozwiązania w tym zakresie i też staramy się je doskonalić, bo postęp technologiczny jest tak duży, że daje coraz większe możliwości i coraz lepsze perspektywy" - wyjaśnił.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA