PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Turyści z Zachodu doceniają świnoujską bazę hotelową

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2014 09:50

Turyści z Zachodu doceniają świnoujską bazę hotelową

Dwa nadmorskie miasta: Ustka (Pomorskie) i Świnoujście (Zachodniopomorskie) dzięki unijnym środkom rozwinęły m.in. infrastrukturę turystyczną.

REKLAMA

"Ustka zmieniła się nie do poznania. Osoby przyjeżdżające tu po dłuższej przerwie nie mogą nadziwić się temu, jak miasto wypiękniało. Wprawdzie jest jeszcze dużo do zrobienia, ale Ustka z roku na rok zyskuje na wizerunku jako kurort i uzdrowisko" - powiedział PAP burmistrz Jan Olech.

Unijne fundusze Ustka wydała przede wszystkim, na drogi, turystykę i ochronę środowiska. Za ponad 4 mln z UE zrewitalizowano starą część miasta i Promenadę Nadmorską. Za podobną kwotę nad kanałem portowym zbudowano jedyną w Polsce prototypową ruchomą kładkę dla pieszych.

W Świnoujściu 10 lat w UE opisywane jest w samych superlatywach. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz wylicza, że dzięki środkom z UE kurort może pochwalić się m.in. 180 km tras rowerowych pieszych i kajakowych, oznakowaniem najważniejszych atrakcji turystycznych i historycznych miasta. Dumą Świnoujścia jest najdłuższy w Europie, 12-kilometrowy transgraniczny ciąg pieszo-rowerowy, łączący historyczne Cesarskie Uzdrowiska po polskiej i niemieckiej części wyspy Uznam. Także to przedsięwzięcie wsparły unijne środki. Dofinansowano z nich również modernizację portu jachtowego i układu komunikacyjnego miasta.

Władze Świnoujścia podkreślają, że po otwarciu granic dla ruchu kołowego wzmógł się ruch turystyczny, a coraz więcej Niemców i Polaków mogło podjąć pracę w miejscowościach przygranicznych - szczególnie w hotelach i pensjonatach.

Dzięki otwarciu przejść granicznych powstała regularna miejska linia autobusowa wożąca pasażerów do Niemiec i z powrotem. Można było przedłużyć linię niemieckiej kolejki uzdrowiskowej UBB do samego Świnoujścia oraz otworzyć przejście w Garz dla ruchu kołowego do 7,5 tony, o co postulowała polska branża turystyczna.

Wiele środków unijnych trafia bezpośrednio do lokalnego biznesu. Dziś właściciele świnoujskich ośrodków sanatoryjnych wypoczynkowych, pensjonatów i hoteli nie mają już kompleksów niemieckich uzdrowisk; mogą poszczycić się bazą, którą doceniają turyści z Zachodu.

"Skończyły się też czasy, kiedy rywalizowaliśmy z niemiecką branżą turystyczną. Jesteśmy wspólną polsko-niemiecką wyspą i tak chcemy być postrzegani. Tworząc produkt turystyczny uzupełniamy się: my mamy bogatszą bazę uzdrowiskową, po niemieckiej stronie jest chociażby pole golfowe czy lotnisko w położonym kilka kilometrów od centrum Świnoujścia Heringsdorfie, na pasie którego lądują samoloty z Warszawy" - podkreśla rzecznik prezydenta Robert Karelus.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA