PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Turystyka chce skorzystać na polsko-chińskiej współpracy

  • Autor: PAP
  • 02 wrz 2014 15:48

Polska jest zainteresowana pogłębianiem współpracy z Chinami w zakresie turystyki - powiedziała we wtorek wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska. Na początku 2015 r. ma powstać Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Pekinie.

REKLAMA

Wiceszefowa resortu podkreśliła na konferencji poświęconej współpracy polskiej i chińskiej branży turystycznej, że rozwój turystyki wpisuje się w strategiczne partnerstwo pomiędzy naszym krajem a Państwem Środka.

Wiceminister zaznaczyła, że wymiana turystyczna służy nie tylko wzajemnemu poznaniu społeczeństw obu krajów, ale jest również ważna z punktu widzenia współpracy gospodarczej, kulturalnej i edukacyjnej. Jak mówiła, turystyka to dynamicznie rozwijający się sektor polskiej gospodarki. "W firmach i przedsiębiorstwach działających w obszarze gospodarki turystycznej pracuje ok. 5 proc. wszystkich zatrudnionych. Udział gospodarki turystycznej w PKB w 2013 roku wyniósł ponad 6 proc." - mówiła.

Sobierajska poinformowała, że w ubiegłym roku do Polski przyjechało prawie 16 mln zagranicznych turystów, z czego ok. 40 tys. z Chin. Państwo Środka odwiedza natomiast ok. 60 tys. Polaków rocznie.

"Potencjał do rozwoju naszej współpracy jest naprawdę duży" - oceniła.

W strategii Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) Chiny znalazły się na liście rynków priorytetowych. POT realizowała kampanię promocyjną "Lubię Polskę" w trzech chińskich aglomeracjach: pekińskiej, Szanghaju i Prowincji Guangdong. "Działania promocyjne na rynku chińskim będą kontynuowane przez ośrodek Polskiej Organizacji (Turystycznej - PAP) w Pekinie, który chcemy powołać w niedługim czasie. Mam nadzieję, że na początku 2015 roku" - zapowiedziała Sobierajska.

Wyraziła też nadzieję, że wtorkowa konferencja zdynamizuje współpracę turystyczną pomiędzy biurami podróży i touroperatorami z Polski i chińskiej prowincji Hebei.

Gubernator Hebei Zhang Qingwei przyznał, że władze jego prowincji przywiązują dużą wagę do rozwoju turystyki. Poinformował, że zamieszkują ją ponad 72 mln osób.

Hebei to kolebka nowoczesnego przemysłu w Chinach. Ma dogodną lokalizację; utworzona w tym obszarze Strefa Ekonomiczna Pekin-Tianjin-Hebei jest jednym z najprężniejszych regionów przemysłowych i handlowych w Chinach, a także jednym z największych centrów finansowych. Posiada też bogate złoża mineralne.

Hebei ma wiele zabytków. Wielki Mur czy Wschodnie i Zachodnie Groby Królewskie z dynastii Qing są wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Znajdują się tu również 132 zabytki niematerialnego dziedzictwa kulturowego klasy państwowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA