PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Turystyka na Lubelszczyźnie zyskuje dzięki funduszom UE, ale wciąż jest wiele do zrobienia

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2017 08:21

Turystyka na Lubelszczyźnie zyskuje dzięki funduszom UE, ale wciąż jest wiele do zrobienia Fot. Shutterstock

Utworzenie przeszło 4 tys. nowych miejsc pracy w ponad 1,3 tys. przedsiębiorstw – to efekt 10-letniej działalności Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości (LAWP), która organizuje konkursy na dotacje z funduszy unijnych w woj. lubelskim.

REKLAMA

LAWP rozpoczął działalność w 2007 r., mamy dekadę poza sobą. W tym czasie wsparliśmy z funduszy unijnych ponad 1,3 tys. przedsiębiorstw, dzięki tym pieniądzom powstało ponad 4 tys. miejsc pracy w regionie" - powiedział w środę na konferencji prasowej marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski.

LAWP rozdysponował około 1,3 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 - przypomniał Sosnowski. "Wykorzystaliśmy wszystkie fundusze unijne, które były dostępne w minionej perspektywie. Jeśli dziś badania GUS pokazują spadek bezrobocia, tak w naszym regionie, jak i całym kraju, to stało się to także dzięki tym pieniądzom" - podkreślił.

Sosnowski podał przykład turystyki, która rozwija się w regionie dzięki inwestycjom z funduszy unijnych. "W regionie powstało ponad dwa tysiące nowych miejsc noclegowych, a okazuje się, że jeszcze w samym Lublinie brakuje ich około tysiąca. To pokazuje, jak wiele jest do zrobienia. Działamy w sposób zintegrowany, zwiększamy ruch turystyczny i powstaje rosnące zapotrzebowanie na noclegi" - powiedział.

"W nowej perspektywie budżetowej pieniędzy jest znacznie więcej dla przedsiębiorców, bo około 1,7 mld zł. Już mamy podpisane umowy na ponad 700 mln zł, a w ogłoszonych konkursach jest kolejne pół miliarda. Sądzę, że do końca tego roku uda nam się zakontraktować około 1,3 mld zł, czyli tyle ile przez cały poprzedni okres programowania" - zapowiedział Sosnowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA