PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tylko samorządy decydują się na PPP w turystyce

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 12 kwi 2012 16:39

W ciągu ostatnich 3 lat w sporcie, rekreacji i turystyce ogłoszono 48 postępowań partnerstwa publiczno-prywatnego. Co ciekawe, wszystkie ogłaszane były przez jednostki samorządu terytorialnego. Ale to wciąż niewykorzystany potencjał.

REKLAMA

Jak wynika z danych zawartych w raporcie kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz dotyczącym szeroko pojętej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i turystycznej w Polsce - sport, rekreacja i turystyka obejmują ponad 1/3 wszystkich postępowań PPP w Polsce. W analizowanym okresie (raport przedstawia i podsumowuje 3 lata funkcjonowania nowych przepisów o PPP i koncesjach) podmioty publiczne ogłosiły 48 postępowań PPP, które dotyczyły 36 przedsięwzięć, w tym 29 przedsięwzięć inwestycyjnych i 7 kontraktów operatorskich.

Co ciekawe, wszystkie postępowania ogłaszane były przez jednostki samorządu terytorialnego. 75 proc. postępowań zakłada budowę nowej infrastruktury sektora sportowo-rekreacyjnego i turystycznego.

W drugiej kolejności przygotowywana jest realizacja kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Szacunkowe nakłady na inwestycje w ramach PPP planowane w tym okresie przekraczają 2 miliardy złotych.

Więcej: www.portalsamorzadowy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA