PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unia dofinansuje budowę dwóch hoteli na Warmii i Mazurach

  • Autor: PAP
  • 29 sie 2013 15:33

57,7 mln zł kosztować ma budowa dwóch czterogwiazdkowych hoteli: w Wilkasach przy szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i w Warchałach koło Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie). Unijne dofinansowanie tych inwestycji wynosi 13,9 mln zł.

REKLAMA

W czwartek w warmińsko-mazurskim urzędzie marszałkowskim prywatni inwestorzy podpisali z marszałkiem województwa Jackiem Protasem umowy na dofinansowanie budowy obiektów.

Czterogwiazdkowy hotel w Wilkasach będzie miał pokoje dla 58 osób, salę restauracyjną dla 120 osób, sale konferencyjne dla 180 gości, a także część rekreacyjno-wypoczynkową. W części ogrodowej powstaną wiaty i altany. Hotel połączony zostanie z parkiem wodnym, promenadą i portem. Inwestor, który obecnie zatrudnia 80 osób, dzięki budowie hotelu chce przyjąć do pracy dodatkowo 20 osób. Budowa hotelu w Wilkasach kosztować będzie 13,5 mln zł, z czego unijna dotacja wyniesie 5,5 mln zł.

Hotel w Warchałach koło Szczytna oprócz bazy noclegowej na 100 osób ma mieć zespół basenów wraz z saunami oraz część rekreacyjno - wypoczynkową. Znajdą się w niej tory do gry w kręgle i salony odnowy biologicznej. Do ogrzewania wody w basenach wykorzystywana będzie energia słoneczna. Inwestor, który zbuduje hotel, zatrudnia teraz 40 osób; dzięki inwestycji liczba miejsc pracy ma wzrosnąć do 100. Koszt budowy hotelu w Warchałach to 44,2 mln zł; z tego z UE pochodzić będzie 7,4 mln zł.

Marszałek województwa powiedział w czwartek, że przedsiębiorcy z Warmii i Mazur, budując wysokiej klasy hotele, rozwijają bazę noclegową, by przedłużyć sezon wypoczynkowy na cały rok.

"Gdy w 2015 roku powstanie regionalny port lotniczy w Szymanach koło Szczytna, potrzebna będzie dla gości z zagranicy i kraju pełna oferta obiektów wypoczynkowych, w tym hotele cztero i pięciogwiazdkowe" - podkreślił

Na Warmii i Mazurach powstało lub powstaje 12 wysokiej klasy hoteli, w tym dwa pięciogwiazdkowe - w Iławie i Sile koło Olsztyna. Dzięki tym inwestycjom pracę znalazło 177 osób. Utworzono 253 miejsca noclegowe i 450 miejsc w restauracjach.

Hotele czterogwiazdkowe, oprócz Warchał i Wilkas, już działają lub powstaną w najbliższym czasie również w Lidzbarku Warmińskim, Giżycku, Elblągu, Starych Sadach koło Mikołajek, Starych Juchach, Worytach, Iławie i Wężewie koło Orzysza. W sumie pracę ma znaleźć w nich 386 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA